Raczej nie będzie żadną przesadą w stwierdzeniu, że buty są najważniejszą częścią stylizacji. Wystarczy ubrać nieszczególnie dobrze wyglądające, a zrujnujemy najlepszy garnitur. Odpowiednie buty mogą sprawić, że niewyróżniająca się reszta zyska trochę uroku. Ale o spodniach garniturowych będzie mowa innym razem. Teraz skupimy się na jeansach.

Te jak wiadomo są być może najbardziej uniwersalnym elementem ubioru w garderobie większości mężczyzn. To spodnie, na które stawia się zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Są tak wszechobecne, że stały się niemal tłem. Co powinno oznaczać, że pasują do każdych butów. Ale tak nie jest. Dobrym przykładem są oxfordy. Tak eleganckie buty tworzą za duży kontrast formalny do spodni. Raczej nie polecamy. Za to lepiej postawić na poniższe wariacje:

Jakie buty do jeansów – sneakersy i trampki

Jeśli chcesz wyglądać casulowo, nie możesz ominąć tej zwycięskiej kombinacji. Aby uzyskać minimalistyczny i elegancki wygląd, wybierz zwykłe białe lub czarne sneakersy lub trampki. Jeśli jednak lubisz odważniejszą estetykę, rozważ zamiast tego kolorowe opcje. Nie zapomnij też o reszcie swojego stroju. Podczas gdy sneakersy i dżinsy dobrze współpracują z t-shirtem i kurtką, to mogą też pasować do koszuli z kołnierzykiem i blezerem.

Jakie buty do jeansów – Chelsea boots lub chukka boots

W dobry smart casual można też uderzyć za sprawą bardziej stylowych butów, jakimi są Chelsea lub chukka boots. Należy tylko pamiętać, by wziąć pod uwagę kolor i materiał. Podczas gdy zamszowe i brązowe designy mają bardziej luźny i chropowaty wygląd, to odmiany czerni i skóry wprowadzają większą elegancję i wyrafinowanie. To już co kto woli.

Jakie buty do jeansów – Derby

W przypadku eleganckich, półformalnych strojów z dżinsami rozważ buty derby. Styl tego obuwia jest idealny do zrównoważenia swobodnego wyglądu jeansu z bardziej eleganckimi elementami. Pod tym kątem sprawdzają się lepiej niż oxfordy. Jakie połączenie można sprawdzić? Chociażby z ciemnymi jeansami, koszulą typu oxford i blezerem. Wybierając buty derby pamiętaj również o kreatywności. Chociaż czarne i brązowe kolory są zawsze klasyczne, granatowe i szare opcje mogą stworzyć wyjątkowy i bardzo stylowy wygląd.

 

Jakie buty do jeansów – Loafersy

Loafersy to idealne buty do stworzenia wyluzowanego, ale luksusowego wyglądu. To sprawia, że świetnie komponują się z jeansami, szczególnie w eleganckich strojach codziennych i półformalnych. Aby uzyskać tradycyjny wygląd, postaw na skórzane loafersy. Dzięki temu stworzysz smukły wygląd. W przeciwieństwie do mokasynów, loafersy można też nosić na jesień, więc to samo w sobie czyni je bardziej uniwersalnymi.

Można powiedzieć, że powyższe cztery rodzaje butów są wystarczające, by nasze stylizacje z jeansami wyglądały dobrze.