Jak zrobić dziewczynie dobrze ustami?

Choć mogłoby się wydawać, że podczas seksu oralnego z kobietą wykorzystuje się głównie język, praca ust ma równie duże znaczenie. Na łechtaczkę, czyli najbardziej wrażliwy obszar kobiecego ciała, działają zróżnicowane bodźce. Działa to tak samo, jak w przypadku mężczyzn: w końcu nawet podczas masturbacji różnicuje się nacisk i rodzaj dotyku. Zatem jak zrobić dziewczynie dobrze? Już wyjaśniamy!

Najlepszy sposób na rozpoczęcie seksu oralnego to pocałunki. Łechtaczkę można porównać do męskiego członka: dopóki nie jest nabrzmiała i lekko wilgotna, dotyk językiem może nie być dla niej zbyt przyjemny. Właśnie dlatego rozpocznij pieszczoty od wycałowania warg sromowych i trzonka łechtaczki, czyli zgrubienia zakrywającego „guziczek” – najbardziej wrażliwy punkt.

Rozpocznij od cmokania zamkniętymi ustami, po czym zacznij delikatnie rozszerzać wargi i muskać łono wewnętrzną stroną ust. Pamiętaj, że nie tylko język może wykonywać ruchy liżące. Muskaj łechtaczkę stanowczymi pociągnięciami ust, wykonując takie ruchy, jakbyś zgarniał dolną wargą kawałek loda w rożku. Takie ruchy możesz kierować najpierw w dół, a potem – zacząć muskać w górę, drażniąc najwrażliwszy punkt łechtaczki.

Kiedy łechtaczka stanie się nabrzmiała i wilgotna, zacznij pomiędzy zróżnicowanymi pocałunkami delikatnie ją ssać. Wystarczy sekunda: nie przesadzaj z długością trwania żadnego ruchu i różnicuj wykorzystywane techniki. Nuda nigdy nie działa!

Usta wykorzystać możesz też na pachwinach, zasysając delikatnie skórę tak, jakbyś robił tzw. malinkę. Kiedy nakręcisz kobietę, nie obawiaj się co jakiś czas odrywać od waginy, zostawiając ukochaną w przyjemnym napięciu. To proste: po serii pocałunków łona zwolnij… i wycałuj cały wzgórek łonowy i brzuch niewinnymi, delikatnymi cmoknięciami. To nakręci kobietę i sprawi, że zapragnie więcej.

Samymi ustami jak najbardziej można dać kobiecie orgazm. Jeśli do tej pory wykorzystywałeś tylko język, wyćwicz także swoje wargi lub połącz kilka „narzędzi”: np. usta z językiem czy usta z palcami.

Jak zrobić dziewczynie dobrze językiem

Język to kolejne – chyba najpopularniejsze – naturalne „narzędzie”, które możesz wykorzystać do zaspokojenia dziewczyny. Miękki, mokry, ale jednocześnie przyjemnie chropowaty język niesamowicie pobudza łechtaczkę i jest wręcz pewnikiem orgazmu przy pierwszym stosunku z partnerką. Jeśli jednak z każdym seksem satysfakcji jest coraz mniej, prawdopodobnie wpadłeś w pułapkę wykonywania jednego i tego samego ruchu.

Faktycznie: ruch góra – dół czyni cuda. Wykonywany jednak za każdym razem tak samo, może doprowadzić do znudzenia konkretnym bodźcem. Jeśli więc zauważasz, że po czasie partnerka nie wije się tak, jak przy pierwszym stosunku: powinieneś urozmaicić ruchy.

Możesz wykonywać następujące ruchy:

 • Ósemki wokół wrażliwego punktu łechtaczki – ta metoda łączy jedną chwilę ogromnego napięcia (kiedy trzonek języka dotyka „guziczka”) z chwilą wytchnienia (kiedy język „nawraca”, wykonując kółka ósemki);
 • Małe kółka wokół łechtaczki – ta metoda zapewnia napięcie „tu i teraz” – warto łączyć ją z pozwalającymi na chwilę wytchnienia ruchami, np. pocałunkami czy ósemkami;
 • Ruchy na boki – urozmaicenie ruchów góra-dół;
 • Pojedyncze ruchy całą powierzchnią języka – np. od wzgórka łonowego aż po wargi sromowe czy odbyt, pozwalają wytchnąć i skupić się na reszcie waginy;
 • „Malowanie językiem” – czyli po prostu jechanie jedynie lekko dociśniętym czubkiem po całej waginie, wzdłuż abstrakcyjnych linii. Świetny element budujący napięcie;
 • Opisane wcześniej ruchy góra-dół – wykorzystuj je w momencie kulminacyjnym, np. tuż przed orgazmem. Zadziałają najlepiej, kiedy podroczysz się z dochodzącą już dziewczyną powolnymi ruchami języka czy ust, a na sam koniec: zaczniesz jak najszybciej lizać;
 • Produkcja śliny – i nakładanie jej językiem. Ruch niewidoczny dla kobiety, ale zmieniający rzeczywistość w sytuacji, w której nie chcesz sięgać po lubrykant

Jak zrobić dobrze dziewczynie ręką?

Sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku ust i języka: jeśli rozdzielisz rękę od jej elementu składowego – czyli palca, twoja seksualność wejdzie na wyższy poziom. Jak zrobić dziewczynie dobrze ręką? Wykorzystać możesz następujące techniki:

 • Spanking – czyli po prostu klapsy. Wykorzystywać możesz naprzemiennie dłoń i zabawki erotyczne jak np. pejcze i baty. Pamiętaj, że choć najpopularniejszy jest sparking pośladków, za porozumieniem z partnerką możesz pokusić się o inne opcje i skupić się np. na piersiach czy waginie.
 • Masaż całego ciała – znakomita gra wstępna. Działa najlepiej z olejkami na gorąco.
 • Masaż waginy całą dłonią – wykonuj ruchy dookoła, najlepiej jeszcze przez majtki. To ułatwi Ci wstępne podkręcenie libido. Cała dłoń działa tu o tyle lepiej niż palec, że nie musisz wyczuwać idealnie łechtaczki – jakiś fragment dłoni z pewnością zawsze jej dotyka.
 • Fisting – jeśli zastanawiasz się, jak zrobić dziewczynie dobrze w ekstremalny sposób, to jedna z metod. Fisting polega na wprowadzeniu w pochwę lub odbyt całej dłoni. Nie zwijaj jej w pięść: zamiast tego złóż palce w tulipan. Przygotuj też lubrykant: naturalne nawilżenie w tym przypadku nie wystarczy. Pamiętaj, by wkładać dłoń powoli i oswajać kobietę z nowym doznaniem. Nikt nie powiedział, że za pierwszym razem musisz od razu włożyć dłoń za nadgarstek.

Jak zrobić dobrze dziewczynie palcami?

Jak zrobić dziewczynie dobrze? Palcami zaspokoić możesz ją na dwa sposoby:

 • Poprzez penetrację – pamiętaj, by obciąć paznokcie i zadbać o nawilżenie. Jeśli jest to potrzebne, zastosuj lubrykant. Nie wkładaj palców w pochwę od samego początku. Skup się najpierw na rozpaleniu dziewczyny masażem łechtaczki oraz warg sromowych większych i mniejszych. Otul czułym dotykiem również samo wejście do pochwy. Następnie wsuń delikatnie palca i obserwuj, czy kobiecie się to podoba. Jeśli tak, dołóż drugi palec. Przypomnij sobie, jakie pozycje seksualne partnerka lubi najbardziej i penetruj ją palcami w podobnej pozycji. Spróbuj wygiąć przy tym końcówki palców ku górze i naciskać podczas penetracji na czuły punkt G. Z czasem przyśpiesz. Drugą dłonią możesz pieścić piersi lub łechtaczkę.
 • Poprzez masaż łechtaczki – masuj delikatnie koniuszkiem palca łechtaczkę. Pamiętaj przy tym, że usta i język są zawsze wilgotne od śliny, a palec – suchy. Zadbaj więc o nawilżenie dłoni śliną lub lubrykantem i uzupełniaj nawilżenie za każdym razem, gdy poczujesz, że łechtaczka robi się sucha. Wykonuj podobne ruchy jak językiem i ustami: pojedyncze muśnięcia koniuszkiem palca z góry na dół, okrężny masaż, ósemki czy szybkie powtarzalne ruchy.

Jak zrobić dziewczynie dobrze? / fot. Getty Images

Jak zrobić dobrze dziewczynie, gdy ma okres?

Czy kobieta może podczas okresu osiągnąć orgazm? Jak najbardziej! Podczas miesiączki spotęgowane jest przekrwienie narządów płciowych, co skutkuje większą wrażliwością na dotyk. Nie ma też problemu z nawilżeniem: krew to naturalny lubrykant.

To nie wszystko! Uwodzenie kobiet polega poniekąd na wywoływaniu u nich pozytywnych uczuć – a orgazm, za sprawą wytwarzania endorfin jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, działającym też na ból występujący podczas miesiączki. Zbliżenie podczas okresu potwierdzi też, że akceptujesz i pożądasz swoją partnerkę bez względu na jej stan fizyczny.

Jak zrobić dziewczynie dobrze podczas okresu? Możesz wybrać jedną z dwóch dróg:

 • Penetrację – najlepiej zdecydować się na seks pod prysznicem (ciepła woda przy okazji rozluźni mięśnie partnerki) lub na pozycję misjonarską, przy której krew w najmniejszym stopniu spływa w dół. W tym drugim przypadku i tak warto zabezpieczyć pościel ręcznikiem. Jeśli jednak koniecznie chcecie zablokować wydzielanie się krwi, partnerka może na czas igraszek założyć gąbkę menstruacyjną albo dysk. Pamiętaj przy tym, że podczas okresu kobieta wciąż może zajść w ciążę – nie zapominajcie o antykoncepcji. Penis nie będzie zresztą brudny od krwi, jeśli założysz na niego prezerwatywę.
 • Seks oralny – ze względu na większą wrażliwość na dotyk, okres to świetny moment na testowanie nowych, opisanych wcześniej technik. Daj się ponieść fantazji i wypróbuj na partnerce nowe ruchy ust, palców i języka. Krew może podczas zbliżenia wydzielać się swobodnie (bez obaw – nie spływa na łechtaczkę), jeśli jednak tego nie chcecie, partnerka może użyć tamponu lub kubeczka menstruacyjnego.

Pamiętaj, że opisane wyżej metody to tylko jedne z wielu. Zaspokoić dziewczynę możesz na inne sposoby: jeśli szukasz ekstremalnych doznań, wypróbujcie praktyki BDSM, a może nawet spróbujcie swoich sił jako swingersi. Pamiętaj przy tym: dobry seks to taki, którego elementów i technik chcecie spróbować oboje!

Przeczytaj także: