Powerbank – jaką wybrać pojemność?

Najważniejsza wartość wszystkich powerbanków. Ich pojemność wskazuje ilość energii, którą można w nich przechować po wcześniejszym naładowaniu. W związku z tym wszystko wskazywałoby, że im większa pojemność powerbanku, tym lepsze de facto jest to urządzenie. W znakomitej większości przypadków twierdzenie to jest prawidłowe, jednak trzeba pamiętać, że duże akumulatory zajmują więcej miejsca, więc pojemne powerbanki tracą na swojej poręczności. Uznaje się, że dobry powerbank powinien móc dwukrotnie w całości naładować smartfona. W większości przypadków oznacza to, że powinien móc przechować około 6000 mAh.

Powerbank – czym różnią się wyjścia z urządzenia?

Niektóre modele powerbanków wyposażone są w dwa porty USB. Rozwiązanie to przydaje się w sytuacjach, gdy chcemy jednocześnie uzupełnić energię w dwóch urządzeniach mobilnych. Wybierając powerbank warto zwrócić uwagę, by oba porty oznaczone były skrótem 2.1A. Jest to technologia, która przyspiesza ładowanie urządzenia i zbliża czas potrzebny do pełnego naładowania do tego z tradycyjnej ładowarki elektrycznej. 

Powerbank – wytrzymałe materiały i wykończenia

Odporność na uszkodzenia to jedna z najważniejszych cech dobrego powerbanku, którą wielu użytkowników bagatelizuje. Obudowa stworzona z wytrzymałych materiałów nie tylko chroni nasz akumulator przed skutkami upadków, ale też sprawia, że urządzenie się nie rusuje, co znacząco wpływa na jego wygląd. Na rynku dostępne są także modele stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy zamierzają zabierać swój powerbank na wycieczki w trudnym terenie. 

ELLE MAN POLECA: iPhone 12. Nowe modele mogą być podobne do iPada Pro i ikonicznego poprzednika

CZYTAJ: Marzyliście o systemach multimedialnych w zabytkowych autach? Porsche staje na wysokości zadania

ZOBACZ: Nowe iPhone’y mogą dorównać wydajnością laptopom