Sport to dla wielu facetów sól życia. Jak pokazuję ostatnie badania, różnego rodzaju sporty uprawia już  aż 62 proc. Polaków! To o tyle dobra wiadomość, że przez lata, o ile nie dekady, uchodziliśmy za naród kanapowców. To się na szczęście powoli zmienia. Wśród facetów coraz bardziej popularne są również sporty ekstremalne. Chcemy być zdrowi, sprawni, w formie, a do tego dobrze wyglądać. Wygląd to jednak nie wszytko. Co chociaż sport to zdrowie (banał, który słyszeliśmy miliony razy – jakże jednak prawdziwy!), to jednak zanim zabierzemy się do jego uprawiania, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Specjaliści na każdym kroku przypominają o odpowiednim nawodnieniu organizmu, rozgrzaniu się przed treningiem i rozciąganiu zaraz po nim. Nie mniej ważna niż te wszystkie czynniki jest jednak także bielizna sportowa, którą wybieramy na okoliczność poszczególnych treningów. Jaka powinna ona być? Okazuje się, że bokserki bokserkom nierówne. I nie chodzi tu o modę czy chwilowe trendy, ale o rozwiązania anatomiczne, dzięki którym będzie Ci się ćwiczyło nie tylko wygodniej, ale i zdrowiej! Co to znaczy?

Jak wybrać odpowiednią bieliznę na trening?

Wybierając ubrania na trening skupiamy się na wielu aspektach. Dobre odprowadzanie potu, funkcje kompresyjne, dobry design i wygoda. Mało kto myśli o bieliźnie, a przecież to ona powinna być pierwszą rzeczą, jaką spakujemy do torby. Bokserki, które idealnie sprawdzą się podczas treningu to takie, które zostały stworzone z myślą właśnie o ćwiczeniach. Nie zastąpią ich zwykłe majtki czy założone pod spodenki treningowe legginsy. Na rynku są już jednak dostępne majtki idealne na trening. Mowa m.in. o bieliźnie spod znaku Saxx. Bokserki marki zbudowane są z 9 paneli z elastycznej dzianiny, które opinają główne grupy mięśni. Formuła Three-D Fit pełni funkcję kompresyjną i pozwala im dokładnie dopasować się do sylwetki. Szeroka, supermiękka i elastyczna guma – Anti-Roll Waistband – utrzymuje bokserki na odpowiedniej wysokości przez cały trening, nie wrzyna się w pasie, nie uwiera i nie roluje. Co ciekawe, w treningowych bokserkach brandu odwrócono szwy, tak aby do skóry przylegała ich płaska strona. Po co? Dla wygody, która przecież podczas treningów jest tak ważna.

Bieliźniarska nowość: bokserki z hamakiem

Najbardziej rewolucyjne rozwiązanie, jakie pojawiło się ostatnio na rynku bielizny męskiej to BallPark Pouch, czyli tzw. hamak, a więc miejsce na męskie przyrodzenie. Ten zaprojektowany specjalnie hamak (tak – kiedy zajrzycie do środka tych bokserek, to rozwiązania faktycznie wygląda jak hamak!) powoduje, że męskie narządy płciowe są odseparowane od ud, trzymają się w jednym miejscu, nie przesuwają między nogawkami. Dzięki temu możesz zapomnieć o majstrowaniu w kroczu w trakcie uprawiania sportu, o obtarciach czy obtłuczeniach.

CZYTAJ TEŻ: Najcenniejsze klejnoty jakie masz: jak dbać o jądra?

Bieliznę z takim rozwiązaniem polubiło już wielu sportowców i atletów. Fanem męskich bokserek z hamakiem jest m.in. Michał Karmowski, wielokrotny mistrz Polski w kulturystyce:

Zanim założyłem pierwszą parę bokserek z hamakiem nie sądziłem, że w męskiej bieliźnie można jeszcze coś nowego wymyślić. Już po pierwszych minutach od założenia okazało się, jak bardzo się myliłem. Dzięki specjalnemu hamakowi i zastosowanym materiałom nie odczuwam, że mam cokolwiek na sobie. Jestem w szoku, ponieważ ta bielizna zapewnia mi nieprawdopodobny komfort. Obecnie nie wyobrażam sobie tego, aby wrócić do używania tradycyjnej bielizny.

Wypowiedź Michała już przekonała Was do używania specjalnej bielizny treningowe z hamakiem na męskie klejnoty? Nie ukrywamy, że nam dała sporo do myślenia...