Już od dłuższego czasu firmy z całego świata przyjmują bardziej swobodne formy ubierania się, co jest mile widzianą zmianą. W końcu nikt nie chce robić nadgodzin w trzyczęściowym garniturze. Business causal, nazywany często po prostu stylem biurowym, ma to do siebie, że jest mniej restrykcyjny formalnie, co pozwala na większa swobodę i porzucenie w wielu przypadkach garnituru z krawatem oraz koszulą. To jak w takim razie można pojawiać się w pracy?

Jak ubrać się do biura – oddzielne elementy

To zawsze świetny sposób na stylizację, która unika formalnego charakteru. Chodzi o mieszankę tkanin i odcieni w górnej i dolnej połowie, która nadaje wszystkiemu nieco bardziej swobodny charakter. Takie zderzenie kontrastowe nie gryzie się ze sobą, gdy zostanie odpowiednio dobrane. Przede wszystkim jest to bardzo wszechstronny wygląd. Pasuje nie tylko do biura, ale także na wypad po pracy do baru czy na randkę.

Najbardziej zbawienną rzecz w tej stylizacji jest brak krawata. Przy garniturze taki akcent może wyglądać niechlujnie i sprawiać wrażenie, jakbyśmy zapomnieli go włożyć. Jednak przy rozdzieleniu odcieni marynarki i spodni wygląda to naturalnie i stylowo.

Jak ubrać się do biura – denim zawsze w cenie

W przypadku większości mężczyzn koszula dżinsowa jest częścią garderoby, która traktowana jest trochę po macoszemu. A okazuje się, że można ją ciekawie włączyć do swojego stylu. Ten element bardzo ładnie obniża formalność twojego stroju. Oczywiście taki pomysł będzie dobrze działał w biurach, w których obowiązuje swobodniejszy dress code.

Latem można połączyć jasnoniebieski denim (bez krawata) z jasnobrązowym garniturem i czarnymi loafersami lub mokasynami. Gdy nadejdzie chłodniejsza pogoda, warto wybrać ciemniejszy dżins i grubszy materiał. Można sięgnąć po np. burgundowy krawat, granatowy garnitur i ciemne loafersy.

To nie wszystko, co dżinsowa koszula może zrobić. Wracając do pierwszego punktu, może świetnie zadziałać jako kontrastowe przełamanie stylizacji. Zatem niebieską koszulę łączymy z brązowym blezerem, szarymi plisowanymi spodniami i czarnymi butami typu derby.

Jak ubrać się do biura – koszulka i garnitur

Wprowadzenie koszulki do garnituru jest prawdopodobnie najłatwiejszym i najszybszym sposobem na odmienienie swojego stroju do pracy. Tym bardziej, że każdy z nas ma w swojej szafie prostą, białą koszulkę.

Biała koszula działa nie tylko jako neutralny odcień, ale zapewnia także czysty kontrast dla całej gamy kolorów, co pozwala na odważniejsze zabawy ze wzorem i kolorem garnituru. Z kolei czerń dobrze łączy się z garniturem w kolorze zielonym i szarym. Unikaj za to łączenia czarnej koszulki z czarnym garniturem, bo twój wygląd stanie się wówczas za bardzo formalny.

Jak ubrać się do biura – kardigan zamiast marynarki

Korzyść płynąca z noszenia kardiganu w pracy polega na tym, że zasadniczo działa on dokładnie tak samo, jak marynarka. Z tą różnicą, że obniży formalność o jeden stopień bez uszczerbku dla profesjonalnego wyglądu. Można zacząć od ciemnogranatowej lub grafitowej wełny i połączyć ją z białą koszulą, granatowym krawatem, dopasowanymi spodniami w kolorze jasnoszarym i czarnymi butami derby. Ciekawą opcją jest też skorzystanie z koszulki polo, którą możemy połączyć z odcieniem kardiganu lub spodni.

Te cztery opcje bez wątpienia mają szansę ożywić twój biurowy styl. I przy okazji mogą stanowić dobrą bazę do własnych eksperymentów stylizacyjnych.