Na szczęście dawno już minęły czasy, w których jedynymi akceptowanymi kosmetykami dla mężczyzn były mydło, dezodorant i pasta do zębów. Faceci coraz chętniej sięgają po rozmaite kosmetyki, i dobrze że tak się dzieje. Problem może stanowić wybór - trudno zdecydować się na coś konkretnego w gąszczu tak podobnych do siebie pudełek, które łączy granatowo-czarno-szara kolorystyka (z jakiegoś powodu producenci uznali, że najbardziej przemawia ona do mężczyzn).

Aby nieco pomóc, postanowiliśmy powiedzieć o trzech kremach, spośród których każdy pełni nieco inną funkcję, ale jest przy tym równie przydatny.

Uniwersalny krem nawilżający

Krem, który sprawdzi się w największej liczbie sytuacji. Przyda się zarówno w mroźny dzień, aby ochronić skórę przed skutkami niskiej temperatury, jak i w zasadzie każdego innego dnia kiedy poczujemy, że skóra potrzebuje nawilżenia.

Krem przeciw podrażnieniom

Czy to powstałe na skutek golenia, czy też wpływu wysokiej temperatury - podrażnienia skóry nigdy nie są przyjemne. Warto więc zaopatrzyć się w preparat, który zniweluje ich skutki. Ten konkretny działa na skórę niczym kompres: natychmiast łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Dodatkowo ogranicza skłonność do ich występowania.

Krem pod oczy dla mężczyzn

Skóra pod oczami różni się od tej na pozostałej części twarzy. Jest cieńsza, delikatniejsza i to właśnie na niej najbardziej widać skutki kiepsko przespanej nocy. Nic więc dziwnego, że wymaga specjalnego traktowania kremem przeznaczonym do stosowania w tym właśnie miejscu.