Wysoki mężczyzna generalnie nie może narzekać. Zarabia więcej niż niżsi panowie, ma wyższy poziom zadowolenia z życia oraz bardzo dobrze wygląda w odpowiednio dopasowanych garniturach. Ale nie wszystko zawsze jest takie kolorowe. Ból pleców jest nieunikniony, a wybór ubrań może być kłopotliwy z powodu odnalezienia pasujących rozmiarów.

ZOBACZ TEŻ: 6 wskazówek, jak się ubrać przy niskim wzroście. Nie tylko centymetry mają znaczenie, ale i proporcje!

W poprzednim tekście pisaliśmy o tym, jak się ubrać, by wyglądać na wyższego. W tym skupimy się na wskazówkach, jak odjąć sobie centymetrów od wzrostu, by nie wyglądać jak tyczka. Co ciekawe, w większości przypadków obowiązują te same zasady – tylko w przeciwnym kierunku. Jeśli jesteś ludzką linią pionową, musisz zrobić prostą rzecz – skierować wzrok ludzi na boki.

Jak wyglądać na niższego? Przełamanie

Gdzie u niższych panów chodzi o nieprzerywanie pionowej linii, to u wyższych sprawa polega na jej przełamaniu. Wszystkie elementy w rodzaju dodatkowych kieszeni lub detale jak podwinięte nogawki spodni czy wytarte jeansy mogą sprowadzić cię bliżej ziemi. Im więcej możesz umieścić na swojej rozległej przestrzeni od stóp do głów, tym lepiej. W ten sposób wyjdziesz na trochę niższego niż jesteś w rzeczywistości.

Jak wyglądać na niższego? Kontrast

Jeśli niscy faceci powinni nosić ten sam kolor, by stworzyć iluzję bycia wyższym, to zapewne już wiesz, co musisz zrobić. Przyzwyczaj się do noszenia elementów o innych odcieniach. Oznacza to również, że jeśli twoje nogi w porównaniu do tułowia wyglądają jak szczudła, możesz nosić ciemne kolory na górnej połowie, aby zrównoważyć proporcje. W twoim przypadku wskazany będzie także pasek, bowiem przetnie sylwetkę na pół. To jest to czego potrzebujesz.

Jak wyglądać na niższego? Proporcja

Jeśli masz na tyle dużą rozpiętość dłoni, aby spokojnie chwycić piłkę do koszykówki, to twoje inne akcesoria powinny być proporcjonalnie duże. Szeroki krawat, w połączeniu z rozpiętym kołnierzem i szerszymi klapami, będą odpowiednimi pomysłami, które skierują wzrok ludzi na boki. Duża torba prawdopodobnie będzie wyglądać lepiej na twoim ramieniu niż mały plecak.

Jak wyglądać na niższego? Wzór

O ile pionowe paski to dobrodziejstwo dla niższych mężczyzn, to każdy wzór z poziomymi liniami – paski bretońskie lub krata księcia Walii – doda ci konkretnych proporcji, kierując wzrok na boki. Generalnie unikaj kratek, które są blisko siebie oraz wąskich pasków, bowiem zwracają jedynie uwagę na twoją posturę. Jeśli jesteś wysoki i szczupły, to dodaj sobie trochę ciała za sprawą ciuchów, które cię poszerzą wizualnie.