Jeśli akurat jesteś jedną z tych osób, które chcą przedłużyć stosunek, to zapewne masz kłopoty z przedwczesnym wytryskiem. Taka sytuacja jest frustrująca zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety, a nieleczony problem może zniszczyć życie intymne pary. Nie powinieneś jednak wpadać w panikę, bowiem wielu panów w różnych okresach seksualnego życia doświadcza tego problemu. Oficjalnie wyliczenia podają, że na przedwczesny wytrysk cierpi 28 proc. mężczyzn. W Polsce co trzeci mężczyzna ma z tym problem.

Pocieszeniem jest fakt, że spokojnie można znaleźć skuteczne sposoby, aby zaradzić tej sytuacji. Musisz jedynie wykazać się cierpliwością i konsekwencją. Zanim jednak przejdziemy do tego, to wyjaśnijmy, dlaczego dochodzi do przedwczesnego wytrysku.

Powody przedwczesnego wytrysku

Seksuolodzy określają przedwczesny wytrysk jako „niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upłynięciem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku”.

Nie jest łatwo wskazać jednoznaczną przyczynę tego problemu. W okresie dojrzewania może powodować go burza hormonów. Z kolei w dojrzałym wieku przyczyn można doszukiwać się w problemach zdrowotnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby prostaty lub nadczynność tarczycy. Wśród innych powodów wymienia się zbyt częsta masturbacja, zbyt długa abstynencja seksualna, a nawet częstą zmianę partnerów seksualnych.

Wskazuje się również różnego rodzaju problemy psychologiczne, jak lęk przed kompromitacją, niepewność uczuć, stres, nadużywanie alkoholu, narkotyków czy papierosów. Psychika mężczyzny zdaje się odgrywać największą rolę, bo zdaniem seksuologów przedwczesny wytrysk w 98 proc. zależy od niej, a nie od fizjologii. Stąd przy zmaganiu się z tym problemem często zupełnie wystarczające jest pozytywne nastawienie do seksu.

Jak wydłużyć stosunek? Ćwiczenia Kegla

Regularny trening mięśni Kegla może przyczynić się do opóźnienia wytrysku. Mężczyzna powinien wykonywać 30 serii szybkich skurczów i rozluźnień mięśni dna miednicy oraz kilka serii długich skurczów po 10 sekund. Ćwiczenia powinno powtarzać się rano i wieczorem, z każdym tygodniem stopniowo wydłużając czas napięcia mięśni. Jak odnaleźć mięśnie Kegla? Zidentyfikujesz je, przerywając strumień moczu podczas sikania.

Napinając je, jednocześnie zaciskasz zwieracze odbytu i cewki moczowej. Gdy zapamiętasz je, ćwicz dalej na sucho. Na efekty nie trzeba czekać zbyt długo – ćwiczenia znacznie wydłużają seks, zwiększając przy okazji doznania.

Jak wydłużyć stosunek? Tabletki

Z przedwczesnym wytryskiem można sobie poradzić także za pomocą środków farmakologicznych. Specjalne suplementy wpływają na poziom serotoniny, która ma bezpośredni wpływ na przedwczesny wytrysk. Jej poziom pomagają regulować m.in. leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny). Zalicza się do nich dapoksetyna. Tabletki wykazują dużą efektywność już po pierwszym zastosowaniu. Ale je najlepiej zostawić jako ostateczność, gdy inne metody nie dadzą odpowiednich efektów.

Jak wydłużyć stosunek? Technika Stop and Go

Tę metodę polecają amerykańscy seksuolodzy. Polega ona na tym, by mężczyzna przerwał penetrację, kiedy jest już bliski osiągnięcia orgazmu i od tego momentu skupiał się na pieszczotach partnerki. Stosunek można podjąć ponownie w chwili, gdy erekcja nieco opadnie. Warto z tego korzystać, gdyż przeplatanie stosunku z innymi formami seksu może go wydłużyć nawet dwukrotnie.

Jak wydłużyć stosunek? Technika dziewięciu pchnięć

Ta dalekowschodnia technika polega na odpowiednim sterowaniu przepływem energii. Jakkolwiek to brzmi, podczas penetracji mężczyzna powinien liczyć cykle płytkich i głębokich pchnięć nie wychodząc z partnerki. Cykl składa się z 9 serii i wygląda następująco:

  • 9 płytkich pchnięć i 1 głębokie
  • 8 płytkich pchnięć i 2 głębokie
  • 7 płytkich pchnięć i 3 głębokie
  • 6 płytkich pchnięć i 4 głębokie
  • 5 płytkich pchnięć i 5 głębokich
  • 4 płytkie pchnięcia i 6 głębokich
  • 3 płytkie pchnięcia i 7 głębokich
  • 2 płytkie pchnięcia i 8 głębokich
  • 1 płytkie pchnięcie i 9 głębokich

Po każdej serii dobrze jest przejść do pieszczot i pocałunków, by subtelnie zmniejszyć podniecenie i następnie wznowić stosunek.

Jak wydłużyć stosunek? Zmiana pozycji

Coś takiego jak zmiana pozycji podczas seksu może mieć niebagatelny wpływ na wydłużenie aktywności łóżkowej. To nie tylko świetny sposób na wprowadzenie czegoś nowego, ale także dobry pomysł na to, by mężczyzna nie kończył zbyt szybko. Zmiana pozycji wiąże się ze zmianą sposobu, w jaki mężczyzna jest stymulowany, więc jest pełne pole do popisu w tym względzie.

Jak wydłużyć stosunek? Prezerwatywy

Pisaliśmy o tej prezerwatywie przy okazji tekstu o rodzajach kondomów. Można kupić na rynku prezerwatywy z benzokainą, która pozwala opóźnić wytrysk. Substancja znajduje się w zbiorniczku na końcu kondoma i daje szybki efekt, bowiem może przedłużyć stosunek nawet o 5-10 minut. Jednak mogą pojawić się też efekty uboczne, jak odrętwienie penisa, problem z utrzymaniem erekcji i mniejsza satysfakcja z seksu. Ale jeśli ktoś ma problem z przedwczesnym wytryskiem, to powinien spróbować tej metody.

ZOBACZ: Rozmiary prezerwatyw: jak dobrać odpowiedni dla siebie? Jak dopasować prezerwatywę do członka?

CZYTAJ TEŻ: Męski punkt G: gdzie jest i jak go stymulować?

WIĘCEJ O SEKSIE: Rodzaje prezerwatyw: jak wybrać prezerwatywę i jak ją poprawnie założyć?