Mistrzostwa Europy 2020 weszły w decydującą, pucharową fazę. Żeby w pełni móc cieszyć się rywalizacją piłkarzy podczas najważniejszych meczów, warto zaopatrzyć się w odpowiedni telewizor. Znakomitym wyborem będzie LG OLED serii C1 i G1 Gallery. Dlaczego? Jest kilka ważnych powodów.

Sport w najlepszym wydaniu

Właściwie każda dyscyplina sportu ze względu na swoją dynamikę najlepiej prezentuje się na ekranie, który oferuje wysoką częstotliwość odświeżania matrycy. Jest to możliwe właśnie za sprawą telewizorów LG OLED serii G1 Gallery i C1. Wyposażone są one w ekrany OLED 120 Hz, które zapewniają płynne odtwarzanie żywiołowych scen. Oczywiście to niejedyny ich atut. Polecane modele posiadają kilka funkcji, dzięki którym śledzenie sportowych wydarzeń (i nie tylko!) będzie jeszcze przyjemniejsze.

  • OLED Motion Pro to zaawansowana technologia prezentacji ruchu – zmniejsza rozmycie, dostarczając jeszcze bardziej płynny i wyraźny obraz. A to oznacza, że możesz dostrzec nawet najmniejszy detal, np. numer na koszulce zawodnika. Dlatego nie będziesz musiał się zastanawiać, czy komentator nie pomylił go z kolegą z drużyny.
  • AI Picture Pro rozpoznaje na ekranie twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, aby uzyskać bardziej przestrzenny efekt wizualny. Pozwala to skupić się na najważniejszych elementach obrazu.
  • Alert Sportowy – odpowiada za przesyłanie powiadomień przed, w trakcie i po zakończeniu meczów, które niekiedy odbywają się równocześnie. Rozgrywki potrafią czasem swoim tempem znużyć nawet najbardziej zagorzałych kibiców. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby przełączyć kanał na inny, a po otrzymaniu informacji o zmianie wyniku spotkania natychmiast wrócić na stadion, by zdążyć na powtórkę strzelonej bramki.
  • Połączenie Bluetooth z głośnikami pozwala uzyskać prawdziwy, przestrzenny dźwięk. Jest on bogatszy, bardziej realistyczny, dzięki czemu atmosfera wielkich wydarzeń sportowych wkracza do Twojego wnętrza. Można poczuć stadionowy klimat, siedząc wygodnie na domowej kanapie.

Niezwykle wydajny procesor

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto zwracał uwagę na wydajność procesora w telewizorze, jednak sytuacja znacznie się zmieniła. Aby sprzęt był szybki i zapewniał odpowiedni poziom komfortu, musi mieć mocny procesor. Urządzenia LG wyposażone są w czwartą generację procesora – wykorzystuje on sztuczną inteligencję (algorytmy głębokiego uczenia) do przetwarzania obrazu i dźwięku, posiada też innowacyjne funkcje.

  • Procesor α 9 Gen 4 AI rozpoznaje gatunek prezentowanej treści (sport, film, gra). przy uwzględnieniu natężenia światła w pokoju (wbudowany czujnik światła). Pozwala to optymalizować jakość oglądania przy uwzględnieniu natężenia jasności w pokoju (wbudowany czujnik światła). Telewizor zatem sam dostosuje się do panujących warunków i np. odpowiednio przyciemni obraz, aby nie razić oczu i wydobyć maksimum możliwości odbioru, nawet w nieoświetlonym pomieszczeniu.
  • Tegoroczne modele potrafią rozpoznawać konkretne sceny w filmach i automatycznie dostrajać obraz – dzięki temu widowiskowe ujęcia robią jeszcze większe wrażenie
  • Funkcja AI Sound Pro tworzy wirtualny dźwięk 5.1.2-kanałowy, a to oznacza, że fascynujące brzmienie i efekty przestrzenne są możliwe nawet przy użyciu wyłącznie głośników telewizora.

Gratka dla graczy

Nowoczesny telewizor służy nie tylko do śledzenia programów informacyjnych, rozrywkowych czy wydarzeń sportowych, oglądania filmów i seriali – jest także monitorem gamingowym. A modele LG OLED serii G1 Gallery i C1 znakomicie się do tego nadają

  • W grach kluczowa jest płynność wyświetlanego obrazu. W tym przypadku dba o nią nie tylko matryca 120 Hz, ale również układy synchronizacji obrazu NVIDIA G-SYNC i AMD Radeon FreeSync oraz funkcja VRR (Variable Refresh Rate).
  • Dzięki HGIG (odpowiednik HDR dla gier) można dostrzec niewidoczne dotychczas szczegóły w jasnych i ciemnych ujęciach. Nie będzie już problemem odnalezienie przez bohatera naszej gry przedmiotu ukrytego w mroku. Duży ekran spotęguje jeszcze wrażenia ze scen z rozbłyskami czy wybuchami.
  • Port HDMI 2.1 zdecydowanie poprawi współpracę z konsolami nowej generacji (Xbox Series X, rekomendowany dla tych modeli LG).

Przyjazne menu webOS 6.0

Najnowsza wersja systemu operacyjnego webOS w połączeniu z nowym pilotem Magic umożliwia intuicyjne sterowanie telewizorem oraz wyszukiwanie materiałów w serwisach streamingowych, Internecie i kanałach TV. Nowe menu główne wyświetlane na pełnym ekranie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby najczęściej używane serwisy i aplikacje zawsze były łatwo dostępne.Gdy użytkownik ma zajęte ręce lub nie chce klikać przycisków, może skorzystać z wyszukiwania głosowego – pilot Magic rozumie język polski i przez cały czas uczy się lepiej rozpoznawać głos użytkownika. W tym roku dodano kolejne nowe rozwiązanie: Next Picks, która analizuje preferencje widzów. Dzięki temu mogą oni odkrywać więcej treści odpowiadających ich zainteresowaniom.

Różnice między telewizorami serii LG OLED serii G1 Gallery i C1

Jeśli szukamy telewizora z najlepszą jakością obrazu, to doskonały wybór stanowią modele serii G1 Gallery o przekątnych 55, 65 i 77 cali. Zostały one wyposażone w matrycę wykonaną w nowej technologii OLED evo. Obraz ma zwiększoną jasność wyświetlania, więc efekty HDR będą jeszcze lepiej zauważalne. Tym samym zadziwią wyrazistością, detalami i realizmem. Seria LG OLED G1 Gallery swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu designowi – otóż wiszący na ścianie telewizor wygląda jak obraz. Uchwyt wbudowany w urządzenie sprawia, że ekran przylega do ściany i ma zaledwie dwa centymetry głębokości. Można na nim wyświetlać również pliki z aplikacji Galeria, którą znajdziemy w menu telewizora. Dodatkową funkcją dostępną w LG OLED G1 Gallery jest opcja sterowania głosowego bez użycia pilota.

Z kolei modele LG OLED C1 cechuje szerszy wybór wielkości ekranu – 48, 55, 65, 77 i 83 cali. Najwyższej jakości rozrywka może być więc idealnie dopasowana zarówno do potrzeb użytkowników, jak i rodzaju wnętrza, w którym telewizor znajdzie swe miejsce.