Podczas projektowania kolekcji ergonomia snu oraz nowe technologie wyznaczały obszar badań i poszukiwań. Celem było stworzenie innowacyjnego komponentu - pianki, która będzie w sobie łączyć dwie najważniejsze cechy. Po pierwsze, będzie reagować na indywidualny kształt ciała i dostosuje się do jego kształtu. Po drugie, zapewnieni odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Stworzono piankę Serene - komponent, który  gwarantuje odczucie delikatnego „otulania” ciała podczas snu oraz jest sztywny na tyle, by ergonomicznie podpierać kręgosłup. Serene stała się konstrukcyjną bazą całej kolekcji. Podobnie jak pianka termoelastyczna „zapamiętuje” kształt ciała i odkształca się pod wpływem jego ciepła, ale utrzymuje stały poziom twardości. Pianki termoelastyczne reagują bowiem nie tylko na naszą temperaturę, ale także na temperaturę w sypialni. Im cieplej, tym stają się bardziej miękkie. Piankę Serene Curem oparł na zaawansowanym koncepcie Supportive Aair Technology. W każdym centymetrze tego komponentu znajdują się miliony „mikropoduszek”, które pod wpływem nacisku wypompowują powietrze. Jest ich tak wiele, ponieważ im więcej mikropunktów podparcia, tym lepsze dostosowanie materaca do kształtu ciała.

Uprawiasz sport? Jeżeli tak, to z pewnością wiesz jak ważne jest, by w pomieszczeniu, gdzie ćwiczysz panowała odpowiednia temperatura. Organizm jest mniej wydolny, gdy jest zbyt gorąco. Podobnie jest ze snem – odpowiednia temperatura podczas odpoczynku zapewnia maksimum regeneracji. W przeciwnym razie zamiast odpoczynku marnujemy energię na termoregulację. Wybierając materac koniecznie sprawdź, czy wyposażono go w rozwiązania zwiększające cyrkulację powietrza. Modele zbudowane z odpowiednich komponentów nie tylko zapewniają komfort snu, ale także odprowadzają wilgoć, a tym samym zapobiegają namnażaniu bakterii i grzybów.

.log - w materacu zastosowano stosunkowo niski wkład z termoelastycznej pianki Visco, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do ciała. Wypełnienie tworzy pianka Serene wyposażona w system SAT (Supportive Air Technology). To ona zapewnia największy komfort oraz gwarantuje wsparcie dla mięśni i kręgosłupa. Wkład dopełnia pianka Fusion ze specjalnie zaprojektowanymi nacięciami, które podwyższają twardość. Dodatkowo zastosowano poprzeczne linie cięcia tworzące 7 stref twardości. Każda odpowiada na potrzeby innej części ciała. Pokrowiec Zeo Case zwiększa właściwości wentylacyjne i termoregulacyjne. Wzbogacono go o wielowarstwową taśmę 3D, którą umieszczono także na spodzie materaca – ten zabieg skutecznie usprawnia cyrkulację ciepła oraz powietrza, poprawia jakość i higienę snu. Całość dopełnia antybakteryjna powłoka. Pokrowiec z możliwością prania. www.curem.pl