Trzeba od razu zaznaczyć, że koszulkę polo nie zaliczamy do stroju formalnego, stąd nie powinniśmy ubierać je na duże uroczystości lub ważne spotkania biznesowe. Jednak w sam raz wpisuje się w różne casualowe stylizacje. Co więcej, wcale nie musi być nudnym dodatkiem do naszego stylu, a czymś, co ciekawie go ożywi.

Koszulka polo: z garniturem

Patrząc na garnitur i koszulkę polo osobno, nie można się nie zgodzić, że są dość standardowymi elementami męskiej garderoby. Gdy połączymy je ze sobą, to okazuje się, że mogą być wyjątkowo dobraną parą. Zasada jest prosta – zamiast koszuli i krawata załóż do swojego granatowego, szarego lub czarnego garnituru koszulkę polo. Możesz postawić na taką, która naśladuje odcień twojego garnituru albo na kolor, który ładnie zadziała na zasadzie kontrastu. Tutaj możliwości jest cała masa, a efekt końcowy potencjalnie zabójczy.

Koszulka polo z paskami

Dziś nie brakuje koszulek z nadrukami, które agresywnie domagają się atencji. Jednak dobrze by było, gdyby nasz strój był zauważany z właściwych powodów. Stąd koszulka polo z pionowymi paskami może okazać się bardzo poręcznym dodatkiem. Paski to ogólnie świetny pomysł, by urozmaicić naszą stylizację i przy okazji trochę wydłużyć sylwetkę. Tym bardziej, że takie koszulki bez problemu połączymy z chinosami, dżinsami, sneakersami czy loafersami. Warto jednak trzymać się zasady, by paski na koszulce polo były maksymalnie w trzech kolorach. Tym sposobem nie zmusimy kogoś do oczopląsu. Spodnie i buty również nie powinny się narzucać.

Koszulka polo: jasne kolory

Lato sprzyja tego typu zagrywkom. Zacznij od szarej lub białej koszulki polo, a następnie zamiast instynktownie dorzucić do niej ciemne spodnie, ubierz białe lub kremowe chinosy i postaw na eleganckie skórzane buty. Najlepiej w kolorze brązowym. Zasadą jest, że im ciemniejsza jest nasza cera, tym jaśniejsze odcienie stylizacji możemy osiągnąć, więc warto o tym pamiętać przy wyborze koszulki polo. Jeśli jesteś bledszy i chcesz ubrać białą koszulkę polo połączoną z jasnymi odcieniami, to beżowe chinosy dodadzą odpowiedniego kontrastu.

Koszulka polo: spodnie z zakładkami

Koszulka polo nieodzownie utożsamiana jest z klasyczną odzieżą męską. Jeśli ktoś chce nawiązać do elegancji panów z pierwszej połowy XX wieku (np. Cary’ego Granta, Freda Astaire’a czy Rene Lacoste’a), to może to osiągnąć w łatwy sposób za sprawą spodni z zakładkami. Aby jednak osiągnąć dobry look, trzeba wybrać koszulkę polo z jakimś interesującym designem (może być ze wzorem lub nadrukiem) i postawić na buty sportowe zamiast półbutów. To nada całości bardziej współczesny spin.

CZYTAJ TEŻ: Niebieska koszula to podstawa męskiej garderoby. Jak ją nosić?

Oczywiście są jeszcze inne sposoby noszenia koszulki polo (np. z bojówkami), więc tutaj wszystko kończy się na tym, jak ktoś będzie chciał sobie ułożyć stylizację. Powyższe cztery sposoby mogą okazać się w tym pomocne.