Można równie dobrze powiedzieć, że granatowy lub niebieski garnitur to wszystko, czego mężczyzna potrzebuje w swojej garderobie. Ten zestaw sprawdza się nie tylko na ślubach, ale może okazać się również niezawodny na rozmowach o pracę czy na randce.

Dlaczego granatowy lub niebieski garnitur jest bardziej uniwersalny niż inne? Nie jest tak szorstki jak czarny garnitur, ani tak ponury jak szary. Ładnie tonuje odcienie skóry i zgrywa się praktycznie ze wszystkimi kolorami. Co więcej, w zależności od stylu jest niezłym kameleonem. Absorbuje właściwości tego, z czym jest noszony, dzięki czemu możesz być sartorialny, korporacyjny, dandysowaty lub casualowy. Wedle uznania.

Zatem oto pięć stylizacji, z którymi granatowy lub niebieski garnitur ma jak najbardziej po drodze.

Jak nosić granatowy lub niebieski garnitur? Dopasowanie kolorystyczne

Są mężczyźni, którzy noszą garnitury, jakby była to ich druga skóra. Nie wynika to z tego, że mają dostęp do jakichś tajnych poradników modowych, lecz z faktu, że wybierają najprostszy sposób, aby dobrze wyglądać. Jest nim dopasowanie kolorystyczne. Taki ruch pozwala na ominięcie porannych rozważań w rodzaju, jakie kolory pasują do siebie. Wystarczy do niebieskiego garnituru jasnoniebieską koszulę, ciemnoniebieski krawat i parę czarnych butów typu derby lub loafersów. I tyle.

Jak nosić granatowy lub niebieski garnitur? Koszulka w marynarskie paski

Wymieniona przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako jedno ze 111 klasycznych ubrań, koszulka w marynarskie paski może być noszona zarówno w domu, jak i pod garniturem. W szczególności pod niebieskim lub granatowym. Złącz tradycyjną koszulkę Breton z parą minimalistycznych sneakersów i udana stylizacja jest gotowa.

Jak nosić granatowy lub niebieski garnitur? Kontrastowa koszulka

Jeśli chodzi o noszenie garnituru, nadal istnieje bardzo niewiele zasad wykutych w kamieniu. Oczywiście, powinien idealnie pasować do naszej sylwetki i należy go odpowiednio zapinać, ale jeśli chodzi o stylizację – prawie wszystko jest dozwolone. W grę wchodzi m.in. dodanie kontrastowej koszulki do granatowego/niebieskiego garnituru. Chociaż technicznie nie jest neutralny, niebieski działa z niemal każdym odcieniem na kole barw. Wypróbuj warianty koloru żółtego, zielonego i fioletowego w zależności od pory roku.

Jak nosić granatowy lub niebieski garnitur? Koszula z kubańskim kołnierzykiem

Ciesząca się dużą popularnością w ostatnich latach, koszula z kubańskim kołnierzykiem nadaje garniturowi postawę Tony’ego Montany z „Człowieka z blizną”. Odważne wzory są powszechne w tego rodzaju koszulach, ale zalecamy wybieranie jak najbardziej neutralnych w tonacji. Szczególnie, jeśli myślisz o założeniu jej do pracy. Należy zwrócić uwagę na jedną rzecz – kołnierzyk koszuli na pewno będzie konkurował z klapami twojej marynarki, więc wsuń go, aby uniknąć konieczności poprawiania go co dziesięć minut.

Jak nosić granatowy lub niebieski garnitur? Czarny t-shirt

Wbrew powszechnemu przekonaniu, niebieski i czarny można (i należy) nosić razem. W końcu czarne buty od dawna zakłada się do niebieskiego lub granatowego garnituru, więc dlaczego nie dodać czarnej koszulki? W końcu jest ona idealnym dodatkiem, szczególnie gdy nosi się ją z butami derby. Oba elementy nie tylko dobrze się ze sobą uzupełnią, ale także wprowadzą przyjemne stonowanie.