Brąz jest nie tylko ciepłą barwą, ale dobrze komponuje się z szeroką gamą kolorów, co sprawia, że się kapitalnie zgrywa z trendami, które obecnie przewijają się przez odzież męską. Jednak nie tak łatwo jest go nosić. Trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. W szczególności musimy wiedzieć, jakie odcienie wybrać i jak połączyć je z różnymi kolorami.

Nie wolno także zapominać o dopasowaniu naszej cery do koloru. Jeśli masz ciemniejszą tonację i wybierzesz niewłaściwy odcień brązu, to z daleka będziesz wyglądał jakbyś był półnagi. Na szczęście łatwo jest uniknąć tego błędu. Wystarczy sprawdzić odcień ubrania pod kątem tonacji skóry: przyłóż je do przedramienia, aby zobaczyć, czy jest ono znacznie jaśniejsze lub ciemniejsze niż skóra. Następnie postaw na któryś z pięciu poniższych sposobów:

Jak nosić brąz – płaszcz

Zbyt wielu mężczyzn ma kolekcję odzieży wierzchniej, która składa się wyłącznie z granatu, czerni i szarości. Nie zrozumcie nas źle, są świetne, ale ignorowanie bogactwa innych kolorów w ofercie jest dużą wpadką stylistyczną. Stąd nie powinniśmy zapominać o płaszczach w brązowym kolorze. Tym bardziej, że brązowy jest bardzo klasycznym męskim kolorem. Gdy robi się chłodniej, brązowy oversize'owy płaszcz staje się twoim ochronnym kocem. Raczej unikaj zbyt dopasowanego i szukaj takiego, który opada na ramiona.

Brązowy płaszcz zimowy jest również niezwykle wszechstronny. Można go nosić np. z kremowym swetrem z wycięciem pod szyją i dżinsami. Zaś połączenie go z szarym garniturem jest strzałem w dziesiątkę. To klimat rodem z „Amerykańskiego żigolaka” z Richardem Gere’em.

Jak nosić brąz – spodnie

Brązowe spodnie mogą być dobrą codzienną alternatywą dla dżinsów lub granatowych lub beżowych chinosów. Takie odzienie dobrze będzie wypadać, gdy zestawimy je z górą o podobnym odcieniu, fakturze lub wzorze. Musisz jednak dodać jakiś kontrast, aby nie wyglądać na przebranego. Dodanie elementu w kolorze bieli, takiego jak koszula noszona pod swetrem lub para białych tenisówek załatwi sprawę. 

Jak nosić brąz? Sweter

Dobrze wybrany sweter może świetnie zadziałać na odbiór naszej osoby przez otoczenie. Tym bardziej że brąz jest idealnym kolorem na jesień i zimę, ponieważ nawiązuje do tego, co dzieje się na zewnątrz. Więc spróbuj połączyć sweter w rdzawym odcieniu z denimem i z butami chukka, albo jaśniejszy odcień z czarnymi dżinsami. Przy czarnych dżinsach najważniejsze jest to, aby upewnić się, że odcień brązu nie jest zbyt ciemny. Można też dorzucić spodnie w kolorze oliwkowym i białe sneakersy, by otrzymać ciekawie prezentujące się zestawienie.

Jak nosić brąz? Koszula

Solidny zbiór koszul to podstawa, na której można zbudować resztę garderoby. Mając to na uwadze, powinny być nie tylko dobrze dopasowane i dobrej jakości, ale także różnorodne. Brązowa koszula to świetny dodatek, ponieważ może działać na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, można ją nosić samodzielnie i łączyć z eleganckimi spodniami i butami lub jeansami oraz tenisówkami. Po drugie, można ją nałożyć jako dodatkową warstwę na prosty t-shirt, by uzyskać odpowiednio casualowy wygląd. Będzie działać również jako kolejna warstwa na golfie. Możemy też pójść w dopasowanie kolorystyczne. Aby je uzyskać, spróbuj połączyć t-shirt w kolorze czekolady z koszulą w kamelowym kolorze i skontrastuj to wszystko z parą białych spodni i czarnymi butami Chelsea.

Jak nosić brąz – buty

Na koniec prawdopodobnie najważniejszy element całej stylizacji, czyli buty. Brązowe buty mają trochę nieszczęśliwe życie, bowiem zawsze będą drugim wyborem po czarnych derby czy Oxfordach. Jednak zestawianie ich jest naprawdę proste i przyjemne, bo dobrze łączą się chociażby z granatowym garniturem. Świetną decyzją jest też połączenie brązowych butów z garniturem w tym samym kolorze. Należy jedynie zadbać o to, by obuwie miało jaśniejszy lub ciemniejszy odcień od garnituru.