Bluza z kapturem na pierwszy rzut oka wydaje się prostą sprawą. Ubieramy ją na siebie lub zapinamy i po sprawie. Jednak jak doskonale wiadomo moda męska wcale nie jest aż tak prosta. Owszem, pomysły z hoodie nie są strasznie skomplikowane, ale dobrze jest wiedzieć, jak możemy je wykorzystać, gdy nadejdzie jesień. Oczywiście można założyć bluzę z niebieskimi dżinsami i na tym skończyć. Ale po co się tak drastycznie ograniczać. Tym bardziej, że to połączenie może się bardzo szybko znudzić. Zatem oto parę mikstów, które wprowadzą trochę świeżości:

Jak nosić bluzę z kapturem – dodatkowe warstwy

Bluzy z kapturem są z charakteru luźne. Ale można to zmienić. Jeśli chcesz nadać hoodie bardziej szacowny wymiar, to możesz zainspirować się pomysłami Davida Beckhama. Świetne jest połączenie bluzy z płaszczem. Równie dobrze wygląda też kurtka dżinsowa. Tak odmienne elementy wierzchnie sprawiają, że nawet najzwyczajniejsze hoodie nagle prezentuje się inaczej – staje się naturalnym dodatkiem do bardziej eleganckiej części twojej garderoby.

Jak nosić bluzę z kapturem – jeden kolor

Pisaliśmy o tym, że niebieskie dżinsy i hoodie to nuda. Ale jest bardzo prosty trick z dżinsami, który sprawi, że całość będzie wyglądała stylowo. Wystarczy zestawić hoodie i spodnie w kolorze czarnym. Nic więcej. Monochromatyczne podejście przeważnie jest jednym z najbezpieczniejszych wyjść w modzie. Ładnym kontrastem do stroju będą też białe buty. Timothée Chalamet jest dobrym przykładem tego, jak powinno uderzać się w czerń.

Jak nosić bluzę z kapturem – kurtka skórzana

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie ciepła w sezonach jesień/zima jest nałożenie kurtki skórzanej na bluzę z kapturem. Oprócz tego faktu to połączenie jest również bardzo stylowe i eleganckie. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie czarnej kurtki motocyklowej i zestawienie jej z czarną bluzą zapinaną na zamek. Następnie należy dodać wąskie jeansy w kolorze czarnym, aby uzyskać ostrą rockową estetykę. Ba, można nawet wybrać niebieskie – w tym wydaniu zyskują tylko na charakterze. Jeśli jednak taka ilość czarnego koloru może ci przeszkadzać, to można go wyważyć za sprawą jasnej koszulki z nadrukiem, która będzie widoczna pod rozpiętą bluzą.

Jak nosić bluzę z kapturem – kurtka typu bomber

Ta kombinacja nie jest aż tak klasyczna jak powyższa, ale może działać równie dobrze dzięki swojej stylowości. Aby uzyskać odpowiedni wygląd, wybierz rozpinaną bluzę z kapturem w klasycznym kolorze, takim jak szary, czarny lub granatowy. Następnie połącz ją ze swoim ulubionym typem bomberki, czy będzie to nylonowa, wełniana lub ze skórzanym rękawem. Aby uzupełnić swój swobodny miejski styl, dodaj czarne lub ciemnoniebieskie dżinsy i parę stylowych trampek. Efekt będzie znakomity.  

Można śmiało powiedzieć, że któryś z powyższych sposobów bardzo dobrze sprawdzi się w chłodniejsze dni. Stąd warto już zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania.