Za długa nogawka

Kupujemy jeansy. Znaleźliśmy krój i rozmiar w pasie, lecz spodnie wyraźnie wałkują i zginają się w okolicach kostki. Podstawowym warunkiem przy noszeniu jeansów, jest odpowiednia długość nogawki. Jeśli spodnie są za długie, będą się zginać przy kostce i falować. Nie chcemy tego, bo jeśli nogawka jest zbyt długa, to po prostu źle to wygląda na naszym bucie, który ginie w fałdach materiału. Warto zatem po zakupie spodni udać się do krawca i skrócić je tak, by miały one odpowiednią długość. 

Za bardzo podarte

Spodnie z dziurami na kolanach wyglądają bardzo modnie. Jeśli jednak są podarte w zbyt wielu miejscach, kompletnie rujnują naszą stylizację. Przymierzając takie spodnie, musimy zwrócić uwagę, czy przetarcia i dziury nie zmieniają kształtu naszych nóg. A uwierzcie nam, niejedna szczupła osoba przez zbyt podziurawione jeansy ma optycznie powiększone uda!

Jeansowy mundurek

Stylizacja znana sprzed dwudziestu/trzydziestu lat. Jasna wyprana kurtka jeansowa i do tego klasyczne spodnie Levis’a w tym samym kolorze. Okej, wtedy to wyglądało dobrze. Dziś? Niekoniecznie. Unikajmy jeansowego mundurka. Jeśli decydujemy się na takie połączenie, zadbajmy o to, by elementy do siebie pasowały. Na przykład, do czarnych jeansów świetnie pasuje szara, wytarta kurtka jeansowa. 

Zbyt ciasny krój

CZYTAJ TEŻ: Męskie kurtki na lato. Co jest najmodniejsze w tym sezonie?

Unikajmy zbyt ciasnych jeansów. W rurkach nie tylko wygląda się źle. Chodzi też o komfort noszenia. Taki rodzaj jeansów jest przeznaczony dla kobiet, które mają nieco więcej miejsca w kroczu. Panowie, nie róbmy sobie tego!

Jeansy typu baggy

Ze skrajności w skrajność. Zbyt luźne jeansy, o kilka rozmiarów za duże i opuszczone do połowy uda. Panowie, ta moda skończyła się ponad dekadę temu. Takie spodnie po prostu nie mogą tak wyglądać. Nosząc je w ten sposób będziemy wyglądać niechlujnie, przez co kobiety … raczej nie będą na nas zwracać uwagi.

ZOBACZ: Moda męska: jak nosić koszulę w kwiaty? Oto kilka sposobów

Za luźne w pasie

Każdy lubi wygodne ubrania, które z reguły są w tym wypadku o kilka rozmiarów większe. Jeśli zaopatrzymy się w zbyt luźne w pasie jeansy … te podczas siadania będą się wałkować na naszym kroczu, przez co będziemy wyglądali na bardzo podekscytowanych. A tego raczej wolimy unikać, prawda?