Światy pięknych zegarków i szybkich samochodów bardzo często się przeplatają. Tak stało się teraz, a do tego wszystkie dołączyła jeszcze niezwykle popularna seria filmów – „Szybcy i wściekli”. Doszło do tego za sprawą porozumienia, które podpisały szwajcarska firma Jacob & Co. oraz Universal Pictures, które posiada prawa do wspomnianego filmowego uniwersum.

Czym wyróżnia się zegarek „Fast & Furious Twin Turbo”?

Zegarek posiada składającą się z 88 części kopertę wykonaną z włókna węglowego, ze stalową ramką oraz gustownymi dodatkami. Całość zdobi wykonana z szafirowego kryształu tarcza. W jej górnej części znajdują się zdjęcia z pierwszego filmu „Szybcy i wściekli” (miał swoją premierę w 2001 roku). Obrazek przedstawia dziewczynę, która z kraciastą flagą startuje kilka hot rodów, które będą ścigać się na ćwierć mili. Powyżej umieszczono logo filmu „Szybcy i wściekli”.

Jeśli natomiast chodzi o mechanizm „Fast & Furious Twin Turbo”, to składa się on z oszałamiających 832 elementów. Jest ręcznie nakręcany, a sama konstrukcja została stworzona oczywiście przez Jacob & Co. Na dole zegarka umieszczono trzy będące cały czas w ruchu tourbillony – obracają się kolejno z prędkością 24, 48 oraz 180 sekund dla każdej osi. U podstawy tego niezwykłego modelu umieszczono „wskaźnik paliwa”, który w rzeczywistości informuje o pozostałym czasie pracy zegarka na aktualnym nakręceniu.

„Fast & Furious Twin Turbo” powstało przy okazji premiery dziewiątej części „Szybkich i wściekłych” (w kinach od 25 czerwca), a na rynek trafiło zaledwie dziewięć jego egzemplarzy. Każdy z nich kosztuje bagatela 580 tysięcy dolarów.

Rekordowa filmowa seria

„Szybcy i wściekli” towarzyszą nam już od dwóch dekad, co przełożyło się na – jak zostało wspomniane – wydanie ośmiu, a już za kilka dni dziewięciu filmów. Wszystkie one zarobiły na całym świecie ponad... 6 miliardów dolarów. Oznacza to, że „Szybcy i wściekli” są jedną z najbardziej dochodowych serii w historii kinematografii.

Wspomniany już film „Szybcy i wściekli 9” wyreżyserowany został przez Justina Lina. Zagrają w nim Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson czy Nathalie Emmanuel. W sieci dostępna jest zapowiedź produkcji: