Kim jest Jacek Kołodziejski?

Jacek Kołodziejski znany jest z perfekcjonizmu, a jego prace gościły w najlepszych galeriach na całym świecie. Cykl fotografii, który zawisł w galerii w Los Angeles, podczas miesiąca fotografii, teraz doczekał się swojej wystawy w Warszawie. Już 28 lutego 2019 o godzinie 19:00 w galerii Rabbit Hole w warszawskim hotelu H15 odbędzie wernisaż wystawy "Freckles". Co zobaczymy w jej ramach?

Wystawa "Freckles" Jacka Kołodziejskiego 

"Freckles" jest zapowiadana jako wystawa wyjątkowa, ponieważ selekcja dzieł zawiera zdjęcia wchodzące w skład niezwykle osobistego albumu „Freckle/s”, który Jacek wydał w 2017 r. Książka zaprojektowana przez Magdalenę Heliasz została wydana przy okazji wygranej Jacka Kołodziejskiego w jednym z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie, PDN Photo Annual, organizowanego przez prestiżowy magazyn Photo District News z Nowego Jorku, gdzie za wybór najlepszych zgłoszeń odpowiada jury składające się z fotoedytorów topowych magazynów na świecie oraz dyrektorów artystycznych czołowych agencji reklamowych. Fotograf w swoich działaniach eksploruje ideę odmienności, wyjątkowości i tożsamości, traktując je jako punkt wyjścia dla starannie dopracowanych, konceptualnych zdjęć.

Do tej pory projekt „Freckles” był pokazywany w różnych odsłonach w Nowym Jorku, Paryżu, w Los Angeles, a także na wystawach indywidualnych i zbiorowych w całej Polsce. Teraz pora na Warszawę. Fragmenty cyklu zostały nagrodzone w międzynarodowych konkursach, w tym PDN Photo Annual 2016, PDN The Look: Where Fashion Meets Art, KTR 2017 (złoto w kategorii „Kultura i sztuka”), a książka wydana w związku z projektem była nominowana do Fotograficznej Publikacji Roku 2017 - Fotofestiwal Łódź - i do Fotograficznej Publikacji Roku 2017 w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska.

Wystawa "Freckles" - szczegóły

Wystawa zdjęć Jacka Kołodziejskiego "Freckles" do zobaczenia w dniach 28.02.2019 – 1.04.2019 w Galerii Rabbit Hole Art room w hotelu H15 w Warszawie. Nie może Cię na niej zabrkanąć!