„Irlandczyk” trwa 210 minut, co czyni go bez wątpienia najdłuższym filmem, jaki wyprodukował Netflix. Film trafi na platformę już 27 listopada. Jednak Amerykanie będą mieli okazję go zobaczyć wcześniej, bowiem zostanie wprowadzony do kin w Los Angeles i Nowym Jorku 1 listopada. Tydzień później pojawi się w szerszej dystrybucji w USA oraz wybranych kinach w Wielkiej Brytanii. O reszcie Europy póki co nic nie wiadomo.

Film wielkiego Martina Scorsesego to osadzona w powojennej Ameryce epicka saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku.

CZYTAJ TEŻ: „Irlandczyk”: pierwszy zwiastun nowego filmu Martina Scorsesego. W rolach głównych Al Pacino i Robert De Niro

Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką.

W obsadzie produkcji są Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel, Bobby Cannavale oraz Jack Huston. O ile De Niro, Pesci i Keitel wielokrotnie występowali w filmach Scorsesego, to dla Pacino jest to pierwszy raz. Mamy nadzieję, że czeka nas wielkie kino.