Jedni zachwycają się nad stopniowym rozwijaniem fabuły, drudzy narzekają na długość. Jedno jest pewne – „Irlandczyk" to film, który zostaje w pamięci widzów. Ze mna, równie mocno coś świetnie nakreślone postaci, zostały doskonale dobrane kostiumy, które sprawiły, że zapragnąłem uzupełnić swoja szafę w kilka elementów charakterystycznych dla filmowych postaci. W tym tekście znajdziecie konkretne inspiracje, które pozwolą wam stworzyć stylizacje rodem z „Irlandczyka". 

Irlandczyk – wyjściowa stylizacja rządzi się konkretnymi zasadami

Po obejrzeniu „Irlandczyka" można dojść do wniosku, że zdecydowaną większość czasu bohaterowie ubrani są w garnitury. Właśnie dlatego klasyczne podejście do stylizacji będzie pierwszym, które omówimy w tym artykule. W kontekście doboru garnituru bardzo istotne jest zadanie sobie pytania o okazję, na którą chcemy go założyć. Inaczej będzie wyglądał strój na wesele kumpla niż ten, który wybierzemy na wieczorny koncert w filharmonii. Bohaterowie „Irlandczyka" w wielu momentach stawiali na klasykę przełamaną kolorowym dodatkiem. Właśnie dlatego podążając ich tropem chciałbym zaproponować wam trzyczęściowy garnitur z barwnym krawatem we wzór. Dlaczego wybrałem granat na dominujący kolor stylizacji? Bo każdy mężczyzna powinien w swojej szafie posiadać przynajmniej jeden garnitur w tym kolorze. 

Irlandczyk – każdemu przyda się trochę luzu

Przyznaje się, że to jedna z moich ulubionych stylizacji z tego filmu. Jest w niej doskonałe połączenie dobrego stylu z klasycznymi krojami i delikatnym mrugnięciem oka do przeszłości. Przy tym skompletowanie takiego stroju jest bardzo proste. Podstawą jest dobrze skrojona koszulka polo uzupełniona klasycznymi spodniami chino. W filmie dopełnieniem były skórzane mokasyny ze złotą klamrą, ale poszukującym mniej radykalnych kroków polecamy postawienie na skórzane żeglarskie buty. Koniecznie pamiętajcie o zegarku. Przy stylizacjach z krótkim rękawem ma on szansę naprawdę zabłysnąć na nadgarstku. 

Irlandczyk – prawdziwy mężczyzna skóry się nie boi

Jeśli jesteście fanami prawdziwie męskich elementów garderoby, ta stylizacja z pewnością przypadnie wam do gustu. Elementem dominującym jest w tym przypadku skórzana kurtka stylizowana na okrycia pilotów z czasów II wojny światowej. W takich przypadkach wiele modeli będzie celowo przetartych albo zagiętych. Nie martwcie się, te kurtki z założenia mają wyglądać na używane. Dopełnieniem w tym wypadku będzie tweedowa czapka w styli brytyjskim, a także wysokie skórzane buty.