Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że flagowe urządzenie Apple będzie bardziej przypominało z wyglądu obecnego iPada Pro niż ostatniego iPhone'a 11 Pro. Co więcej, oczekiwano, że urządzenie będzie miało płaskie stalowe krawędzie i płaski ekran podobny do iPhone'a 5, czyli ostatniego modelu zaprojektowanego przez Steve’a Jobsa. Jednak okazuje się, że design dwunastki ma odwoływać się do jeszcze starszego modelu.

Tak przynajmniej wynika ze zdjęć, które trafiły do sieci. Widzimy na nich smartfony w obudowach ochronnych firmy Skech. Oczywiście nie są to prawdziwe telefony, lecz atrapy. Producenci sprzętu elektronicznego oraz akcesoriów otrzymują makiety nadchodzących smartfonów na długi czas przed premierą, by zaprojektować etui. Dzięki temu już teraz wiemy, że iPhone 12 ze swoją kwadratową obudową z płaskimi ramkami bocznymi przypomina ikonicznego iPhone’a 4. Oczywiście dostrzec też można design iPhone’a 11.

Fotografie przedstawiają nowego smartfona we wszystkich rozmiarach – 5,4 calowym ekranem, 6,1 calowym oraz 6,7 calowym. Nie zdradzają rzecz jasna wszystkich szczegółów związanych z wyglądem iPhone’a 12. Jak zauważył portal 9to5Mac.com, nie widzimy np. tego, co szczególnie ciekawi ekspertów, czyli mniejszego notcha. Tak czy siak sprawa z nowym cackiem od Apple jest niewątpliwie ciekawa, bowiem potwierdziło się, że firma zafundowała mały powrót do przeszłości. Już w październiku przekonamy się, jak iPhone 12 prezentuje się w pełnej krasie. W GALERII>>> możecie zobaczyć zdjęcia dwunastki. 

ELLE MAN POLECA: iPhone 12. Nowe modele mogą być podobne do iPada Pro i ikonicznego poprzednika

CZYTAJ: Marzyliście o systemach multimedialnych w zabytkowych autach? Porsche staje na wysokości zadania

ZOBACZ: Nowe iPhone’y mogą dorównać wydajnością laptopom