Jak doskonale wiadomo, w Messengerze od jakiegoś czasu można korzystać z funkcji trybu nocnego. Na tyle przypadła ona do gustu użytkownikom, że szybko pojawiły się opinie, aby podobne rozwiązanie zastosowano na Instagramie. I tak się powoli dzieje. Na razie jednak nowa funkcja nie będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Co daje nam tryb nocny?

ZOBACZ TEŻ: Facebook wprowadzi zmiany na Instagramie i WhatsAppie. Co czeka użytkowników?

Nowa wersja szaty graficznej emituje znacznie mniej światła, co sprawia, że przeglądanie zdjęć i filmików w godzinach nocnych jest bardziej komfortowe i mniej męczące dla naszych oczu. Z tego dobrodziejstwa mogą póki co skorzystać osoby, które posiadają urządzenia z systemem operacyjnym Android 10 oraz wybrane smartfony Samsunga z Androidem Pie.

Jak włączyć tryb nocny na Instagramie?

Żebyśmy mogli skorzystać z nowego rozwiązania, musimy ściągnąć Instagrama w wersji beta 114.0.0.24. Gdy już to zrobiliśmy, wchodzimy w ustawienia systemowe i włączamy Dark Mode. Wówczas ciemny wygląd aplikacji aktywuje się automatycznie. Tło zmienia się na czarne, a kolor części elementów staje się ciemnoszary. Przyciski i treści wyświetlane są na biało.

Instagram beta ściągnięcie TUTAJ