Wyprodukowany przez firmę Indian motocykl Challenger Dark Horse to prawdziwy sprzedażowy przebój ostatnich kilku lat. Model ten został doceniony przez miłośników dwuśladów z powodu nie tylko znakomitych możliwości w zakresie mocy i prędkości, ale również nietuzinkowej stylistyki. Nic zatem dziwnego, że gdy producent motocykli zdecydował się przygotować nowy model nawiązujący do whiskey Jack Daniel’s, wybrał właśnie Challenger Dark Horse jako podstawę do przeróżnych modyfikacji. Warto w tym miejscu nadmienić, że współpraca między legendami amerykańskiego przemysłu trwa od sześciu lat.

Jack Daniel’s: Wyjątkowy motocykl w wersji na 2021 rok

Limitowana edycja Challenger Dark Horse stworzona w hołdzie dla whiskey to mnóstwo subtelnych detali, które w mniej lub bardziej oczywisty sposób nawiązują do bursztynowego trunku spod znaku Jacka. Lakier o nazwie „Rye Metallic” ze złotymi i zielonymi akcentami upamiętnia 70-procentowy udział żyta w składzie whiskey Jack Daniel's. To kolorystyczne połączenie tworzy niesamowity efekt na torbach, baku, potężnej przedniej owiewce i błotniku. Płyty podłogowe są ozdobione srebrnymi konturami łodyg żyta, podczas gdy 122-konny V-twin Indian ma pomiędzy cylindrami plakietkę „Jack Daniel's Montana Silversmiths” o numerze 1-107. Logo producenta z Tennessee pojawia się również w innych miejscach – jest chociażby wyhaftowane na oparciu siedziska.

Jeśli chodzi o same funkcjonalności, ten niestandardowy egzemplarz przygotowany w hołdzie kultowej whiskey jest wersją premium standardowego Challengera. Udoskonalony pakiet elektroniki zawiera technologię smart-lean, która optymalizuje ABS na zakrętach, podczas gdy aktywny system reflektorów zwiększa widoczność. Model ma również elektryczną przednią szybę, system monitorowania ciśnienia w oponach oraz integrację z Apple CarPlay, a także rozbudowany system audio Powerband, który jest o 50 procent głośniejszy niż w wersji standardowej.

Indian x Jack Daniel’s: Cena i sprzedaż

Firma Indian Motorcycles poinformowała, że najtańsza wersja opisywanego modelu kosztować będzie 36 999$ (w przeliczeniu to około 145 tysięcy zł), a zamówienia u dealerów producenta będzie można składać od 21 października. Salony należące do marki Indian funkcjonują również w Polsce.