Ile Polacy wydają w Walentynki?

Większość respondentów odpowiedziała, że ma pozytywny stosunek do Walentynek. Najwięcej osób (20,4%) zamierza sprawić drugiej połówce prezent budżetowy za 50-100 złotych. Prezent w przedziale 100-200 złotych zamierza kupić co piąty Polak, zaś pomiędzy 200-300 złotych - już tylko 9,8% odpowiadających. Na drogi prezent za ponad 300 złotych zdecydowałoby się niecałe 6%.

Gdzie Polacy chcą spędzić Walentynki ?

Najwięcej badanych chciałoby spędzić intymny romantyczny wieczór w domowym zaciszu z bliską osobą (26,5%). Niewiele mniej (23,7%) chętnie by wyszło po za dom - do kina, na kolacje, czy do teatru. Część odpowiadających chciałaby spędzić Walentynki wyjeżdżając na przykład do SPA, lub robiąc coś szalonego, tak jak lot balonem (7,8%).

Jaki jest najbardziej wymarzony prezent na Walentynki?

Zdecydowanie najwięcej respondentów odpowiedziało, że marzy im się wspólny wyjazd (19,9%). Trochę mniej, bo 12,4% Polaków chciałoby otrzymać prezent w formie wspólnego przeżycia, na przykład wspólnego masażu, kolacji w ciemności, czy czegoś szalonego, jak na przykład skok ze spadochronem. Następnym wymarzonym prezentem, są kwiaty lub słodycze - ten skromny gest wybrało 10,5% odpowiadających. Co warto zauważyć, to fakt, że prezenty rzeczowe są najmniej pożądane. Respondenci wybrali w tym wypadku perfumy i kosmetyki - tylko 6,7%, zaś najmniej osób odpowiedziało, że chciałoby dostać bieliznę lub ubrania (5,7%).

- Tegoroczne badania pokazały ciekawą rozbieżność między tym, jak spędzamy Walentynki a tym, jak chcielibyśmy je świętować. Większość z nas 14 lutego spędza raczej konwencjonalnie, choć marzy o czymś bardziej wyjątkowym - dodaje Michał Kaleta z firmy wyjątkowy prezent.

Badanie zostało zorganizowane przez agencję SW Resarch. Wyniki zostały opracowane na podstawie odpowiedzi próby 1074 Polaków w wieku 15-55 lat. Badanie zrealizowano z wykorzystaniem ankiety internetowej metodą CAWI.