Nowa Toyota Supra to jedna z najgłośniejszych premier 2019 roku - fani czekali na kolejną generację kultowego modelu aż piętnaście lat! Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane już 15 stycznia podczas salonu samochodowego w Los Angeles.

Producent umiejętnie podsyca atmosferę przed premierą. Widzieliśmy już zdjęcia w maskowaniu, słyszeliśmy także brzmienie silnika. Teraz Tetsuya Tada - główny inżynier Toyoty - stwierdził w rozmowie z australijskim "GoAuto", że "trzeba ograniczyć cenę Supry, żeby model był dostępny dla fanów Toyoty". Ale dodał również, że sprzedanie wielkiej liczby egzemplarzy nie jest głównym celem.

Ile będzie kosztować nowa Toyota Supra?

Serwis "WP Autokult" wskazuje, że pewną wskazówką co do ceny nadchodzącego modelu są ceny nowego BMW Z4, a więc auta blisko spokrewnionego z Suprą. Cennik nowej Z4 rozpoczyna się od 180 tys. zł, natomiast najwyższe wersje to koszt nawet 300 tys. zł!

O tym, jak wiele Toyota Supra znaczy dla fanów motoryzacji niech świadczy aukcja internetowa, dostępna na jednym z amerykańskich portali. Do kupienia jest niemal nieużywany model z 1994 roku, z przebiegiem 12 000 km. W tym momencie auto kosztuje 90 tys. dolarów, a do zakończenia aukcji został jeszcze jeden dzień.

Ile natomiast trzeba będzie zapłacić za nową Toyotę Suprę dowiemy się już niebawem. Do 15 stycznia zostaje nam śledzenie branżowych forów i kolejnych przecieków na temat zbliżającej się premiery.