UNYQ to firma, która specjalizuje się w tworzeniu spersonalizowanego sprzętu dla ludzi z niepełnosprawnościami – między innymi sztucznych kończyn oraz aparatów dla cierpiących na skoliozę. UNYQ wraz z IKEĄ stworzyło akcesoria dla graczy, w których wykorzystano technologie oparte na druku 3D.

CZYTAJ TEŻ: Jesteś fanem afrykańskich wzorów? Ikea ma dla Ciebie specjalną kolekcję!

Ikea pochwaliła się prototypami nowych produktów w trakcie konferencji w Szwecji. Seria UPPKOPPLA zawiera specjalne klawisze oraz gadżet mouse bungee, czyli stojak na myszy. Można również znaleźć opaskę na nadgarstek, której celem jest poprawa komfortu korzystania z myszy. Ma ona łączyć się z dedykowaną aplikacją, która najpierw zrobi skan dłoni użytkownika, a potem dostosuje do niej kształt opaski.

Naszą ambicją jest, aby doświadczenia z personalizacji produktów dla graczy doprowadziły do implementacji rozwiązań dla osób cierpiących z powodu niepełnosprawności fizycznej lub innych obciążeń fizycznych – zakomunikowali przedstawiciele szwedzkiego giganta. 

Nie znamy jeszcze ceny akcesoriów dla graczy, ale wiadomo już, że seria UPPKOPPLA trafi na rynek w 2020 roku. Trzeba jednak wspomnieć, że nie będzie dostępna w sklepach stacjonarnych – można ją będzie zamówić jedynie za sprawą aplikacji IKEA/UNYQ Nie zmienia to faktu, że mariaż IKEA i UNYQ trzeba uznać za jak najbardziej dobry pomysł.