Ikea zacznie wynajmować swoje meble? Brytyjski „Financial Times” podał właśnie, że szwajcarski oddział szwedzkiego producenta mebli już niedługo wprowadzi usługę leasingu mebli. Gazeta podaje, że meblarski potentat na próbę zacznie wypożyczać jedynie meble biurowe, choć ma a planach rozszerzenie oferty także o meble do kuchni i jadalni.

Ikea zacznie wypożyczać meble?

Jak utrzymuje „Financial Times”, takie rozwiązanie w ofercie szwajcarskiej Ikei ma się pojawić jeszcze w lutym. Jak miałby wyglądać proceder wynajęcia mebli od Ikei? Wypożyczenie ma być banalnie proste i podobne do umowy leasingu samochody czy motoru. Kiedy umowa między konsumentem a Ikeą wygaśnie, klient będzie mogli zwrócić meble do sklepu lub zdecydować się na kolejne produkty. Meble, które wrócą do magazynów Ikei, zostaną poddane ponownej obróbce i przerobione na nowe.

Myślicie, że takie rozwiązanie ma szansę na powodzenie? Jesteśmy przekonani, że jak najbardziej! Szczególnie w dobie mody na nieposiadanie i sharing, na fenomen której załapały się takie marki jak Airbnd, CoachSurfing, Netlix, Uber czy Taxify. Czy Ikea do nich dołączy? Trzymamy mocno kciuki!