ELLE MAN – kultura na weekend:

„Zombieland: Kulki w łeb”

Nadszedł czas, by ponownie rozprawić się z zombie. Tym razem spotkamy się w okolicach Białego Domu. Od czasu powstania pierwszego filmu, na świecie pojawiło się mnóstwo nowych zombie, a te, które przetrwały – ewoluowały. I choć z zombie walczyć niełatwo, czasem najtrudniej stawić czoła… rodzinie, zwłaszcza tak złośliwej i nieprzebierającej w środkach rodzinie.

10 lat po dobrze przyjętym filmie „Zombieland” do kin wchodzi jego sequel. W obsadzie są takie nazwiska jak Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone oraz Rosario Dawson. Jeżeli lubicie horror, a przede wszystkim zombie, w wydaniu komediowym, to „Zombieland: Kulki w łeb” raczej was nie rozczaruje.

„Czarownica 2”

Akcja filmu rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach "Czarownicy" Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń.

Tutaj fani pierwszego filmu musieli z kolei czekać pięć lat na sequel. To także pierwszy od 4 lat występ ekranowy Angeliny Jolie.

„Mandy”

Pojawienie się demonicznego kultu zmienia beztroskie życie Mandy i Reda w surrealistyczny koszmar, którego jedynym celem jest brutalna zemsta. A to jeden z najlepszych filmów 2018 roku z Nicolasem Cagem w roli głównej, który w końcu zostanie wyświetlony w wybranych polskich kinach. Chociaż tyle. Pod tym adresem dowiecie się kiedy i gdzie.

„Portret kobiety w ogniu”

Francja, 1760. Marianne, malująca na zlecenie, musi wykonać portret młodej damy bez jej wiedzy. Dramat Celine Sciammy to jeden z najlepszych filmów tego roku. Rzecz, która w subtelny sposób rozsadza konwenanse i odczytuje film kostiumowy poprzez feministyczną narrację. Wspaniałe i zmysłowe zdjęcia oraz niezwykła chemia między głównymi bohaterkami już same w sobie zasługują na oklaski.

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie. 

Film Macieja Pieprzycy otrzymał aż pięć Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Gdyni, w tym dla najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej (Dawid Ogrodnik).

„Pralnia” na Netflix

Wdowa (Meryl Streep) odkrywa, że dwóch prawników (Antonio Banderas i Gary Oldman) wykorzystuje globalny system finansowy do własnych celów. Film Stevena Soderbergha zapowiada się ciekawie przede wszystkim ze względu na aktorskie interakcje między trzema dużymi postaciami świata filmu.

„Eli” na Netflix

11-latek cierpiący na wyniszczającą chorobę wraz z rodzicami udaje się do odizolowanej kliniki, aby poddać się eksperymentalnej terapii.

„Powiedz mi, kim jestem” na Netflix

Dokument, w którym dotknięty amnezją Alex prosi swojego bliźniaka Marcusa, aby ten opowiedział mu o ich życiu. Brat postanawia jednak przemilczeć pewien mroczny sekret.

„Watchmen. Strażnicy” na HBO GO (19 października)

Ekranizacja cenionego komiksu „Strażnicy” Alana Moore’a. W świecie, w którym ludzkość stoi w obliczu nuklearnej wojny, a działalność superbohaterów została zakazana, ktoś poluje na ostatnich herosów. Dwa dni po premierze tego udanego filmu, na HBO GO (21 październik) trafi serial będący remiksem i kontynuacją arcydzieła Moore’a.

„Frankenweenie” na HBO GO (19 października)

Podczas zabawy pies Victora zostaje potrącony przez samochód i ginie. Chłopcu udaje się go jednak ożywić. Najlepszy film Tima Burtona w ostatnich latach.

„Spider-Man Uniwersum” na HBO GO (20 października)

Miles Morales po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka staje do walki z nikczemnym Kingpinem. Pomogą mu w tym Spider-Menowie z innych wymiarów. A to kolejna dobrze oceniana animacja, która trafi w weekend na HBO GO. Niektórzy nawet są zdania, że to najlepszy film ze Spider-Manem dotychczas.

SERIALE NA WEEKEND

„Życie z samym sobą” na Netflix

Rozczarowany życiem i miłosnymi porażkami mężczyzna poddaje się tajemniczej terapii. Zaraz potem odkrywa, że został zastąpiony lepszą wersją samego siebie. W roli głównej Paul Rudd, znany wszystkim z roli Ant-Mana w uniwersum Marvela.

„Na spacerniaku” na Netflix

Po zastrzeleniu agresywnego męża Deniz trafia do więzienia, w którym władzę sprawują liderki dwóch rywalizujących ze sobą gangów.

„Rzymskie dziewczyny” (2 sezon) na Netflix

Dwie zblazowane i rozczarowane codziennością nastolatki z bogatej dzielnicy zaczynają wieść drugie życie w rzymskim półświatku.

„Dom kwiatów” (2 sezon) na Netflix

W tym pełnym czarnego humoru serialu komediowym właścicielka rodzinnego biznesu robi dobrą minę do złej gry, gdy kochanka jej męża zdradza ich brudne sekrety.