"Heath Ledger – to ja" ("I Am Heath Ledger") to zeszłoroczny film dokumentalny zrealizowany przez Spike TV, a który już w styczniu będzie można obejrzeć na antenie Planete+. Dziewięć lat po tragicznej śmierci Heatha Ledgera pokazano nigdzie wcześniej niepublikowane nagrania z aktorem oraz rozmowy z przyjaciółmi, współpracownikami, czy rodziną. W produkcji pojawi się m.in. reżyser Ang Lee ("Tajemnica Brokeback Mountain"), Naomi Watts (aktorka spotykała się z Heathem oraz wystąpiła z nim w filmie "Ned Kelly") oraz siostra Kate Ledger. W trailerze (jak i filmie) nie zobaczymy Michelle Williams, dziewczyny Ledgera i matki jego córki Matildy. Premiera ""Heath Ledger – to ja"" odbyła się pod koniec kwietnia podczas Tribeca Film Festival. 

Heath Ledger swoją karierę rozpoczął w australijskich produkcjach telewizyjnych. Pod koniec lat 90., gdy przeniósł się do USA wystąpił w takich hitach jak "Zakochana złośnica", "Patriota", "Czekając na wyrok", "Obłędny rycerz", "Ned Kelly", czy "Nieustraszeni bracia Grimm". Jednak międzynarodową popularność i uznanie krytyków zdobył w 2005 roku po roli w głośnym filmie "Tajemnica Brokeback Mountain", gdzie wcielił się w kowboja-homoseksualistę. Otrzymał wtedy nominacje do Oscara, Złotych Globów oraz BAFTA. Kolejnym ważnym tytułem w jego filmografii był "Mroczny rycerz" (2008). To właśnie za postać Jokera zdobył (niestety) pośmiertnie Oscara oraz Złotego Globa dla "najlepszej roli drugoplanowej". 22 stycznia 2008 roku Heath Ledger został znaleziony nieprzytomny w swoim apartamencie na Manhattanie. Gdy gospodynie wezwała lekarza, ten stwierdził zgon gwiazdy filmu. Jak podał New Jork Times: "według zespołu medycyny sądowej aktor zmarł na skutek stopniowego gromadzenia się w organizmie mieszanki sześciu leków na receptę, które przyjmował, co doprowadziło do zatrucia organizmu, zapaści oraz śmierci".

"I am" to cykl filmów dokumentalnych Spike TV. Wcześniejsze dokumenty opowiadały historie JFK Jr oraz aktora Chrisa Farleya. Premiera "Heath Ledger – to ja" na Planete + zaplanowana jest na 13 stycznia o godzinie 22.00.