W środę szwajcarska firma Hublot zaprezentowała najnowszy model zegarka. Spirit of Big Bang Gold Crystal, bo o nim mowa, to projekt unikatowy na skalę całego świata. Powodem tego jest tarcza, w której zatopiono kryształki 24-karatowego złota. Każdy model ma unikatowy kształt ułożenia cennego kruszcu, który został utrwalony poprzez 20-krotne nałożenie przezroczystego lakieru.

Cały proces jest niezwykle złożony, a jego podstawą jest podgrzanie najczystszego 24-karatowego złota do temperatury wrzenia (1064,18 stopni Celsjusza). Prowadzi to do odparowania atomów i przejścia do postaci gazowej. Temperatura złota jest powoli obniżana, a małe kryształki łączą się tworząc unikatowe struktury. Po zakończeniu procesu zegarmistrz Hublot wybierał kształty, które będą pasowały do danej tarczy. Firma przekonuje, że samo opracowanie techniki produkcyjnej w oparciu o obróbkę złota zajęło rok, który został poświęcony najpierw na badania, a później udoskonalanie dość kapryśnej technologii.

Tarcze z zatopionym złotem umieszczone zostały w obudowach znanych z linii Bing Bang, których elementem rozpoznawczym są śruby na wzór litery „H”, które umieszczono na wszystkich bokach koperty w kształcie tonneau. Zegarek działa na mechanizmie Hublot HUB1710, który osiąga 50-godzinną rezerwę chodu. Spirit of Big Bang Gold Crystal dostępny jest w dwóch rozmiarach – 39 i 42 mm. W celu wyeksponowania złota, koperty i ramki zegarków wykonano z czarnej ceramiki, a całość dopełniają paski z czarnej skóry aligatora.

Łączenie i tworzenie nowych materiałów nie jest niczym nowym dla Hublot: jest to część samej istoty marki. Ale teraz fabryka wkroczyła w nowy wszechświat – transmutację metali. Wraz z laboratorium metalurgicznym i działem badawczo-rozwojowym odtwarzającym najrzadszą formę złota na ziemi.

– powiedział dyrektor generalny Hublot, Ricardo Guadalupe.

Oba modele Hublot Spirit of Big Bang Gold Crystal dostępne są już w sprzedaży. Mniejszy, 39-milimetrowy dostępny jest za 28 tys. 400 dolarów (nieco ponad 110 tys. PLN), natomiast 41-milimetrowy za 29 tys. 500 dolarów (niespełna 115 tys. PLN).