Huawei Mate X z elastycznym ekranem

Samsung Galaxy Fold będzie miał składany ekran złożony z dwóch części. Huawei Mate X z kolei zaskoczy nas zginanym ekranem! Mate X będzie całkowitą nowością, na pierwszy rzut oka bardzo przemyślaną i praktyczną. Z pewnością ciekawi was w jaki sposób smartfon będzie się wyginał? Huawei chwali się nowym i opatentowanym zawiasem, który umożliwi pełne złożenie obudowy. Przed zamknięciem jej grubość będzie wynosić 5,4 mm, zaś po złożeniu - 11 mm. Jak podaje Huawei, Mate X został zbudowany od podstaw z myślą o technologii 5G.

Mate X po złożeniu rozdziela się na dwa ekrany: pierwszy o przekątnej 6,6 cala z rozdzielczością 2480 x 1148 pikseli oraz drugi: z przekątną 6,38 cala o rozdzielczości 2480 x 892 piksele.

A co się dzieje, jeśli rozłożymy Mate X? Do dyspozycji będziemy mieli ogromny ekran o przekątnej OŚMIU cali! Ze smartfona będziemy mieli tablet. Bez wcięcia w rogu - tak jak jest w przypadku Galaxy Fold’a

Dodatkowo Mate X otrzyma aparat z trzema obiektywami, za który będzie odpowiedzialna Leica.

Ile będzie kosztował Huawei Mate X?

Jak można było się domyślić, tak nowoczesne rozwiązanie idzie w parze z wysoką ceną. A ta, w wersji z 8 GB RAM-u i 512 GB pamięci będzie kosztować - UWAGA - 2299 euro! W przeliczeniu za Mate X zapłacimy 9980 zł. Co ciekawe, nowa propozycja Huawei będzie droższa od Samsunga Galaxy Fold o ponad 1000 zł. Do sprzedaży ma trafić w połowie 2019 roku.

Czy tylko nam wydawało się, że to Iphony były drogie? Technologia kosztuje! Zobaczcie sami jaki prezentuje się Mate X w naszej GALERII.