Ostatnie sezony „Gry o tron” (ze szczególnym uwzględnieniem finałowego) wywołały u sporej części widzów dość mieszane odczucia. Nie ulega jednak wątpliwości, że pomimo niezbyt satysfakcjonującego zamknięcia wielu wątków „Gra o tron” jest jednym z najważniejszych – jeśli nie  najważniejszym – serialem poprzedniej dekady. Żadna inna produkcja nie budziła takiego zainteresowania i takiej liczby dyskusji, jak dzieło HBO. Już kilkanaście miesięcy temu zapowiedziano, że w planach jest stworzenie nie jednego, a kilku seriali osadzonych w tym uniwersum. I jeden z nich właśnie nabrał realnych kształtów.

House of the Dragon – kogo zobaczymy na ekranie?

Na nowo utworzonym koncie serialu na Instagramie pojawiły się zdjęcia, na których widzimy aktorów czytających wspólnie scenariusz. I choć jego szczegóły nie zostały ujawnione, to wiemy, o czym będzie opowiadać „House of the Dragon”. Jego akcja będzie rozgrywać się około 170 przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron” i skupi się na wydarzeniach, które przez George’a RR Martina zostały określone jako „Taniec smoków”, czyli wojnie domowej wynikłej na skutek niesnasek pomiędzy członkami panującej dynastii Targeryenów – w jej wyniku doszło do niemal całkowitego wyginięcia smoków, które odrodziły się dopiero za sprawą Daenerys Targaryen.

Na udostępnionych przez HBO zdjęciach znaleźli się odtwórcy głównych ról w „House of the Dragon”. Są nimi Rhys Ifans (w serialu Otto Hightower – królewski namiestnik), Olivia Cooke (jego córka, Alicent Hightower), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Paddy Considine (król Viserys I Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon, znany także jako Morski Wąż), Emma D’Arcy (księżniczka Rhaenyra Targaryen). Spośród wymienionych najbardziej rozpoznawalnym aktorem jest Smith, czyli jeden z odtwórców roli Doktora Who.

House of the Dragon – kiedy premiera?

Twórcami serialu są George RR Martin, Ryan J. Condal („Colony”) i reżyser Miguel Sapochnik, który wyreżyserował wiele odcinków „Gry o tron”. Premiera serialu została zaplanowana na 2022 rok – dokładniejszej daty niestety jeszcze nie podano.