Jedne z najsłynniejszych samochodów w historii kina zostały wskrzeszone w nowej instalacji artystycznej „Hollywood Dream Machines: Vehicles of Science Fiction and Fantasy”, która powstała we współpracy z Comic Con Museum w San Diego z okazji 25. urodzin Petersen Automotive Museum.

„Z ponad 40 filmowymi pojazdami rozrzuconymi po całym muzeum, wystawa jest odą dla przemysłu, na którym zbudowano Los Angeles” – powiedział Terry L. Karges, dyrektor wykonawczy Petersen Automotive Museum.

Oprócz Deloreana DMC-12 z kondensatorem strumienia, którym podróżował w czasie Marty'ego McFly'ego z „Powrotu do przyszłości” i Batmobilów z ery Tima Burtona i Christophera Nolana, na wystawie będzie można zobaczyć trochę mniej znane dzieła motoryzacyjne z rejonów kina science fiction. Jednym z nich jest pojazd Weyland Industries RT01 Group Transport z „Prometeusza” Ridleya Scotta, a innymi Corvette’a „The Alligator” z „Wyścigu śmierci 2000”. Nie zabrakło też rzeczy z Japonii – słynne „Ghost in the Shell” reprezentuje futurystyczny motocykl Hondy.

 

Co ciekawe, nie wszystkie pojazdy pochodzą z filmów. Taktyczny pojazd naziemny Warthog, który pojawił się w oryginalnej grze „Halo”, będzie można obejrzeć dzięki urządzeniu Microsoft HoloLens. Oczywiście wśród wszystkich okazów nie mogło zabraknąć wyjątkowego samochodu KITT, czyli przerobionego Pontiaca Trans Am z serialu „Nieustraszony” z Davidem Hasselhoffem w roli głównej.

Wystawa rusza 5 maja. Bilet na nią kosztuje 75 dolarów (ok. 286 zł). Dobrą wiadomością jest to, „Hollywood Dream Machines” będzie można zobaczyć do 15 marca 2020 roku. Jeżeli ktoś akurat wybierze się do Los Angeles w tym czasie, to bez problemu będzie mógł podziwiać jedne z najwspanialszych dokonań ludzkiej wyobraźni.