„Historia małżeńska” ukazuje losy rozpadającego się małżeństwa, które jest w trakcie toczącej się sprawy rozwodowej. W głównych rolach wystąpili Scarlett Johansson i Adam Driver. Krytycy, którzy widzieli już ten film zgodnie napisali, że ta para dała prawdziwy popis aktorski. Oprócz nich w obsadzie są także znakomita Laura Dern, Ray Liotta, Alan Alda oraz Julie Hagerty.

Reżyserem obrazu i scenarzystą obrazu jest Noah Baumbach. Ten amerykański reżyser ma na koncie powszechnie chwalone filmy jak „Walka żywiołów” i „Frances Ha”. Patrząc na zwiastun „Historii małżeńskiej” można odnieść wrażenie, że może to być jego najlepszy film w karierze. Tego rodzaju dramaty też dobrze radzą sobie w jesienno-zimowym sezonie, który kończy się Oscarami.

ZOBACZ TEŻ: „Stranger Things 4” – Netflix zapowiedział kolejny sezon. O czym będzie?

Doskonale wie o tym Netflix, który 29 listopada 2019 roku wprowadzi film do kin w ramach limitowanej dystrybucji. W serwisie obraz zadebiutuje tydzień później, czyli 6 grudnia. Będzie to druga bardzo chwalona produkcja Netflixa w tym samym okresie. Kilka dni wcześniej (27 listopada na Netfliksie, 22 listopada w kinach) pojawi się „Irlandczyk” Martina Scorsesego. Istnieje spora szansa, że przyszłoroczne Oscary mogą być zdominowane przez te dwa tytuły od najpopularniejszego serwisu streamingowego na świecie. Wystarczy przypomnieć sobie, jak w tym roku poradziła sobie „Roma”. Poniżej zwiastun „Historii małżeńskiej”: