Wśród kandydatów na zostanie nowym James Bondem wymieniano już Richarda Maddena, Toma Hiddlestona, Toma Hardy’ego czy Idrisa Elbę. Mówiono nawet, że Bond powinien być kobietą – tutaj Gilliam Anderson była najczęściej wskazywana jako faworytka. Sugerowano także transgenderycznego żołnierza z armii brytyjskiej. Od jakiegoś czasu najwięcej szans bukmacherzy dawali Samowi Heughanowi lub Jamesowi Nortonowi. Teraz postanowiono wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji, by w końcu wskazać największego faworyta.

W nowym badaniu przeprowadzonym przez Largo.ai, porównano cechy wspólne dotychczasowych aktorów wcielających się w agenta 007 z popularnymi gwiazdami filmów i seriali. Jeśli chodzi o europejskich aktorów to zwycięzcą okazał się Henry Cavill z wynikiem 92.3 proc. zgodności z oryginałem. Na kolejnych miejscach znaleźli się Richard Armitage (92 proc.) i Idris Elba (90,9 proc.).

Ciekawe wygląda sprawa, gdy eksperyment rozszerzy się na międzynarodowych aktorów. W takim przypadku na szczycie listy znajdzie się Karl Urban („Dredd”, „The Boys”) z wynikiem 96.7 proc. Za nim mamy Marvelowskiego Kapitana Amerykę, czyli Chrisa Evansa (93.9 proc.) oraz Willa Smitha (92.2 proc.). Oczywiście ci aktorzy w żaden sposób nie będą brani pod uwagę, ale niewątpliwie może zaskakiwać fakt, że sztuczna inteligencja postawiła na Urbana.

W ramach jeszcze większej zabawy uwzględniono także aktorki. Najlepiej z ich wypadła Gina Carano („Ścigana”, „Deadpool”) – uzyskała wynik 97,3 proc. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio Katee Sackhoff (94,4 proc.) i Angelina Jolie (94,2 proc.). Jolie z czasów Lary Croft nie byłaby złym wyborem. Z kolei Carano rzeczywiście nadaje się na kobiecą wersję Bonda.

Czy Cavill rzeczywiście będzie nowym Bondem? Czas pokaże, na ile sztuczna inteligencja przewidziała sprawy. Na pewno aktor ma spore szanse, bo jest dość rozchwytywaną osobą i pod kątem samego wieku nie wypada najgorzej (ma obecnie 37 lat). Nam jedynie pozostaje teraz czekać na „Nie czas umierać” z Craigiem, który trafi do kin 20 listopada tego roku.

ELLE MAN POLECA: Ranking filmów z Jamesem Bondem – od najgorszego do najlepszego

ZOBACZ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

CZYTAJ: James Bond – te okulary przeciwsłoneczne nosił agent 007 w filmach. Każda para to już klasyk!