Pandemia koronawirusa sprawiła, że przez trzy miesiące w Polsce nie można było pójść do teatru, muzeum oraz kina. Od czerwca możemy już to robić, lecz nie wszystkie kina zdecydowały się na wznowienie działalności. Jeszcze w połowie czerwca pisaliśmy o tym, że w lipcu do gry powrócą multipleksy: Cinema City, Helios i Multikino. Okazuje się, że tylko Helios ruszył zgodnie ze swoją zapowiedzią.

Powrót odbywa się pod hasłem „Nowe otwarcie, te same emocje” oraz z hashtagiem #WracamyNaEkrany. Widzowie mają okazję skorzystać z różnych atrakcyjnych ofert. Sieć zrezygnowała z podziału na bilety ulgowe i normalne. Filmy 2D i 3D będzie można obejrzeć w tej samej cenie (tutaj standardowo dopłacamy jedynie wypożyczenie okularów 3D).

Ceny faktycznie przyciągają, bo mamy projekt „Hity za 10 zł”, czyli wybrane filmy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów przed zamknięciem kin. Wśród nich mamy np. „Niewidzialnego człowieka” oraz „1917”. We wtorki do kina można będzie wybrać się po niewiele gorszej, bo wynoszącej 14,90 zł cenie.

Na tym atrakcje się nie kończą, bowiem widzowie będą mogli skorzystać z seansu prywatnego i obejrzeć wybrane filmy w gronie bliskich osób. W takim seansie może wziąć udział zarówno jedna osoba, para, jak i grupa przyjaciół. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że liczba widzów nie może być większa niż połowa miejsc dostępnych w sali. Cena minimalna Seansu Prywatnego (do 20 osób w sali) wynosi 200 zł.

Oprócz tego w Heliosie pojawi się cykl „Złota Kolekcja Filmowa”, która pozwoli widzom obejrzeć słynne klasyki kina. Działalność wznowią również popularne projekty: Kino Konesera, Kultura Dostępna, Kino Kobiet oraz NMF (Nocny Maraton Filmowy) – pierwszy maraton horrorów odbędzie się już 24 lipca. A jeśli ktoś chce oglądać w kinie koncerty, to cykl „Wygramy Muzyką” (start od 5 lipca) będzie w sam raz dla niego.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, działalność wznawiają 42 z 49 kin sieci Helios. W tym terminie nie zostaną otwarte multipleksy w: łódzkim Centrum Handlowym Sukcesja, białostockiej Galerii Białej, Pile, Galerii Rzeszów, Legionowie, Bielsku-Białej i Płocku.

ELLE MAN POLECA: Najlepsze filmy 2019 roku [PRZEGLĄD ELLE MAN]

ZOBACZ: Najbardziej stylowi reżyserzy kina. Od Andy'ego Warhola po Xaviera Dolana [GALERIA]

CZYTAJ: Cannes 2019: Oto zwycięzcy! Quentin Tarantino bez nagrody