Dbający o siebie mężczyzna już od jakiegoś czasu nie jest traktowany jako pewne odstępstwo od kulturowej normy. Doskonale świadczy o tym rewolucja, jaka dokonała się w ostatnich latach jeśli chodzi o krajobraz salonów fryzjerskich. Zakłady (określane często mianem barber shopów) zaczęły się pojawiać nie tylko w dużych miastach, a wielu mężczyzn uznało, że w osobistej kosmetyczce warto mieć nieco więcej, niż tylko pastę do zębów, dezodorant i żel do golenia.

Zmiany widać też w podejściu drogerii, które poszerzają swój asortyment o kosmetyki i akcesoria stworzone z myślą o mężczyznach. Tak jest w przypadku Hebe, które wprowadziło do sprzedaży nową linię produktową, nazwaną Hebe for Men. Znalazły się w niej przedmioty, którymi powinni się zainteresować nie tylko brodacze (choć oni oczywiście również!).

W linii Hebe for Men znalazły się między innymi obcinacz do paznokci (z ostrzami ustawionymi w taki sposób, aby po obcięciu zapobiec wrastaniu paznokci), pęseta ze stali nierdzewnej, multitool 3w1 (umożliwia piłowanie paznokci, odpychanie skórek oraz czyszczenie paznokci), a także nożyczki do usuwania włosów z nosa i uszu z zaokrąglonymi końcówkami ostrzy.

Mężczyźni, którzy preferują nieco dłuższy zarost, powinni zainteresować się również innymi produktami z linii Hebe for Men. W drogerii można kupić między innymi nożyczki degażówki do włosów i brody (ich jednostronne mikro-ząbkowanie prostych ostrzy, zapobiega ślizganiu się włosów podczas procesu cięcia), drewniany grzebień oraz szczotka do brody. Do sprzedaży trafił też zestaw, w którym znalazły się wszystkie wymienione w tym akapicie przedmioty.

Produkty Hebe for Men dostępne są wyłącznie w drogeriach Hebe, sklepie internetowym hebe.pl oraz w aplikacji.