Pod koniec maja w USA ruszyła nowa platforma o nazwie HBO Max, która na starcie zaoferowała widzom ponad 1,8 tysięcy filmów i seriali. Użytkownicy mogą na niej obejrzeć zarówno znane produkcje, do których WarnerMedia posiada obecnie prawa, jak i te oryginalne dostępne pod marką Max Originals.

Jeszcze przed startem HBO Max wiele mówiło się o tym, co może czekać HBO GO. Zgodnie przewidywano, że ten zacny serwis przestanie istnieć w momencie premiery nowej platformy. I to okazało się prawdą. Teraz głównym pytaniem jest to, czy podobne kroki zostaną podjęte także na innych rynkach, w tym polskim.

HBO Go funkcjonuje u nas od 2010 roku, ale od dwóch lat z platformy mogą korzystać wszyscy internauci. Jednak pojawienie się HBO Max stawia jego funkcjonowanie pod znakiem zapytania. W sprawie losu HBO GO dziennikarze portalu Wirtualne Media postanowili skontaktować się z Agnieszką Niburską, szefową marketingu i public relations w HBO Polska. Jak przyznała, termin premiery nowej platformy w naszym kraju wciąż jest nieznany.

– Ostatnie ogłoszenia na rynku amerykańskim o wygaszaniu HBO GO dotyczą wyłącznie USA. HBO GO nadal będzie obecne na rynku międzynarodowym, w tym w Polsce – oznajmiła.

Na razie jeszcze będziemy mogli nacieszyć się HBO GO. W przyszłości może dojść do kilku rozwiązań – albo dojdzie do zamiany na HBO Max, albo do HBO GO zostaną dorzucone produkcje z nowej platformy, albo HBO GO będzie funkcjonowało u nas jak dotychczas.

Trudno powiedzieć, co wymyśli WarnerMedia, ale z racji, że zaczęło robić porządki w USA (w końcu do tej pory prowadził tam równolegle trzy platformy), to prawdopodobnie dojdzie do jakiegoś scalenia także na innych rynkach. Jeśli mamy otrzymać pełną ofertę HBO Max, to jesteśmy za.

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]

ZOBACZ: Najlepsze filmy oraz seriale o gejach i lesbijkach na HBO GO [PRZEGLĄD ELLE MAN]

CZYTAJ: Nowości HBO GO na czerwiec 2020. Co oglądać? „Perry Mason”, „Bliźniak” z Willem Smithem i inne