Końcówka roku to czas podsumowań, co tyczy się również serwisów streamingowych. Niedawno swoim rankingiem popularności filmów i seriali z ostatnich dwunastu miesięcy podzielił się Netflix, a teraz to samo uczynił jeden z jego konkurentów, czyli HBO GO (zapewne po raz ostatni, skoro kilka dni temu świat obiegła informacja, że w drugiej połowie 2021 roku zostanie on zastąpiony w Europie przez HBO Max).

Najpopularniejsze seriale na HBO GO w 2020 roku

Jeśli chodzi o seriale, to Polacy dowiedli, że przede wszystkim cenią sobie rodzime produkcje. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się serial „Wataha” z Leszkiem Lichotą w roli głównej, który jak dotąd doczekał się trzech sezonów. Tuż za nim uplasował się „Westword”, a na trzecim miejscu znalazła się ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga, czyli „Outsider”.

 1. Wataha
 2. Westworld
 3. Outsider
 4. Wychowane przez wilki
 5. Czarnobyl
 6. Gra o tron
 7. Od nowa
 8. Nowy papież
 9. Ślepnąc od świateł
 10. Zero Zero Zero

Najpopularniejsze filmy na HBO GO w 2020 roku

Tutaj mamy całkowitą dominację produkcji zagranicznych, wśród których prym wiodą filmy, które nie tak dawno można było oglądać na ekranach kin. Nie dziwi pierwsze miejsce „Pewnego razu... w Holywood” – Quentin Tarantino ma ogromną rzeszę fanów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne jego dzieła. Na drugim miejscu znalazła się ekranizacja komiksu, czyli „Aquaman”, na trzecim – „Narodziny gwiazdy” z Bradleyem Cooperem i Lady Gagą.

 1. Pewnego razu... w Hollywood
 2. Aquaman
 3. Narodziny gwiazdy
 4. Czarownica 2
 5. Avengers: Koniec gry
 6. Men in Black: International
 7. Spider-Man: Daleko od domu
 8. Shazam!
 9. Bad Boys for Life
 10. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda