Każde publiczne pojawienie się Harry’ego Stylesa jest zawsze ciekawe pod kątem tego, jak jest ubrany. Brytyjczyk od lat stawia na dość oryginalne i kolorowe kreacje, które niejednokrotnie zacierają granicę między płciami. Twórca albumu „Fine Line” stara się przy tym wyglądać jak gwiazda rocka z dawnych lat. Widać to także w jego looku sprzed kilku dni, gdy dał występ w jednym z programów BBC Radio Two.

Na miejscu pojawił się w koszulce w paski, która jest niemal definicją ubrania w stylu retro – bez problemu odnalazłaby się także w latach, powiedzmy, swingującego Londynu. W ramach warstwy wierzchniej założył na siebie kurtkę w kolorze miętowej zieleni od marki Bode. Uwagę przyciąga nie tylko odcień, ale także jej design – naszywki z kaktusami wprowadzają wręcz bajkowy klimat.

Pomysł z kurtką jest też dowodem na to, że choć na co dzień jest twarzą Gucci, Styles nie zapomina o promowaniu mniej znanych współczesnych projektantów. Zgodnie ze swoimi nawiązaniami do stylu rockowców z lat 70., wygląd dopełnił spodniami ze sztruksu w kolorze moreli i parą czarnych Vansów.

Na tym jednak się nie skończyło. W charakterystyczny dla siebie sposób muzyk dorzucił do swojej stylizacji akcenty z rejonu gender fluid. Bo za takie trzeba uznać delikatny naszyjnik z pereł oraz czarną torbę od Gucci, której kolor posłużył jako kontrast do pomalowanych na czerwono paznokci.

Już jakiś czas temu pisaliśmy, że Styles jest jednym z liderów nowego trendu wśród mężczyzn: menicure. W jego przypadku korzystanie z lakieru do paznokci można potraktować jako kolejne dopełnienie wizji mężczyzny, który nie boi się eksperymentować ze swoim wyglądem, wkraczając na terytorium zarezerwowane dla kobiet.

ZOBACZ TEŻ: Męski manicure: chwilowy trend czy długofalowa moda? Oni już go noszą!

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Stylesa sprzed miesiąca (również z Londynu), by przekonać się o tym, że muzyk na poważnie podchodzi do tematu. W tamtym przypadku na jednej dłoni paznokcie miał pomalowane na niebiesko, zaś na drugiej na biało. W przeszłości korzystał także z różu czy zieleni.

Jak widać nawet w swoim relatywnie spokojniejszym streetwearowym wydaniu Styles szuka sposobów, by wyjść poza normę. Czerwone paznokcie to bez wątpienia rzecz, która natychmiast wyróżnia go z tłumu. W końcu tego typu podejście jest znamienne dla gwiazd popu i rocka.