Harry Styles w kampanii dla Gucci na wiosnę i lato 2019

Harry Styles już po raz trzeci pojawia się jako ambasador męskie linii Gucci – Gucci Tailoring. Wokalista w pierwszej odsłonie kampanii beztrosko bawił się z małymi pieskami w londyńskim barze (jesień-zima 2018), w drugiej zaś pozował m.in. z owieczką i świnką w przepastnej rzymskiej willi (Gucci Tailoring Cruise 2019). Tym razem, poza kilkoma małymi świnkami i małym stadem łabędzi, wokaliście nie asystują żadne inne zwierzęta. Styles pojawia się za to w otoczeniu antycznych rzeźb, posągów i popiersi, a otoczka całej kampanii po raz kolejny nawiązuje do lat 90. – część zdjęć jest niewyraźna i rozmazana, przez co robi wrażenie, jakby była odtwarzana na starym magnetowidzie na taśmy VHS.

Nowa kampania z udziałem Harry’ego Stylesa tylko potwierdza, że wyobraźnia Alessandro Michele nie zna granic. Za oprawę artystyczną całej kampanii, w ramach której powstała seria zdjęć i nagrań wideo, odpowiada Christopher Simmonds. Za obiektywem stanął Harmony Korine, reżyser-ekscentryk znany m.in. z takich filmów jak „Trash Humpers” (2009), czy „Spring Breakers” (2012).

Harry Styles - ambasador Gucci i wyobraźni Alessandro Michele

Wybór Harry’ego na twarz kolejnej męskiej kampanii marki wydawała się dość oczywista. Wokalista już od kilku sezonów reprezentuje styl Gucci tak w kampaniach reklamowych, jak i na czerwonych dywanach. Na początku maja Styles reprezentował markę podczas nowojorskiej Met Gali, którą z resztą poprowadził wspólnie z dyrektorem kreatywnym marki – Alessandro Michele (Gucci było patronem i sponsorem gali). Młody wokalista (a ostatnio także aktor) pojawił się wówczas w czarnej, prześwitującej koszuli z żabotem i bufiastymi rękawami, czarnych spodniach z wysokim stanem i lakierkach z kilkucentymetrowym obcasem.

Ten dość androgeniczny, acz spokojny jak na Gucciego look niewiele ma jednak wspólnego z tym, co możemy podziwiać w najnowszej kampanii z udziałem Stylesa. Gwiazdor na zdjęciach i filmach pojawia się bowiem m.in. w oversize’owych spodniach z lampasem, różowej marynarce, granatowym garniturze z weluru oraz płaszczu z podbitką w zmultiplikowany wzór Gucci.

Jak zatem widzimy, Alessandro Michele nie wychodzi z formy. Tak samo zresztą jak Styles, którym po raz kolejny po prosu nie sposób się nie zachwycić. A może Wam się to udało?

Wideo promujące linię Gucci Tailoring na wiosnę i lato 2019 obejrzycie poniżej. Zdjęcia z kampanii znajdziecie zaś w naszej GALERII>>>