O planach stworzenia elektrycznego roweru przez inżynierów amerykańskiej marki było głośno o dawna. W zasadzie od momentu stworzenia e-bike'a przez markę Triumph, miłośnicy technologicznych nowinek czekali na odzew ze strony HD. Nazwa nowej serii nie jest przypadkowa. To proste odwołanie do Serial Number One, czyli najstarszego modelu motocykla zbudowanego przez firmę na początku XX wieku. 

Co ciekawe, choć w informacji prasowej nie pojawiły się techniczne szczegóły pojazdu, to znalazło się tam zapewnienie, że widoczny powyżej model jest zaledwie prototypem, który najpewniej nie trafi do seryjnej sprzedaży. Przedstawiciele marki podkreślają, że przyszłoroczne modele będą bardziej przypominać futurystyczne projekty zaprezentowane w zeszłym roku na targach motocyklowych EICMA w Mediolanie. Nie oznacza to jednak, że piękne klasyczne rowery nigdy nie trafią na sklepowe półki. Między słowami twórców marki można wyczytać, że będzie to jeden z kierunków stylistycznego rozwoju serii.

Aaron Frank, zarządca marki Serial 1 Cycle, podkreśla fakt, że nowe rowery elektryczne nie będą tylko zewnętrznymi produktami sygnowanymi przez amerykańską legendę. Inżynierowie Harley-Davidsona zaprosili do współpracy jedną z czołowych firm zajmujących się produkcją e-rowerów, ale zachowali sobie prawo do czynnego uczestniczenia w tworzeniu projektu.