„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” będzie konkluzją historii opowiadanej przez 9 filmów. Disney i Lucasfilm stopniowo podgrzewają atmosferę przed premierą filmu – ostatnio zaprezentowali nowe wideo promocyjne, a teraz wypuścili pierwszy opis fabuły. Brzmi on następująco:

„Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams ponownie łączą siły, by zabrać widzów na epicką przygodę do odległej galaktyki wraz z filmem ‘Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie’, pasjonującej konkluzji Sagi Skywalkerów, w której narodzą się nowe legendy, a finałowa bitwa o wolność dopiero nadejdzie. ‘Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie’ trafi do amerykańskich kin 20 grudnia” – można przeczytać.

CZYTAJ TEŻ: „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”: nowe wideo zapowiada duże widowisko

Fragment z nowymi legendami jest tu o tyle ciekawy, bo jawnie sugeruje, że film przedstawi wątki, które najprawdopodobniej zostaną podjęte w następnych filmach sagi, niekoniecznie związanych z główną serią. Zastanawiająca jest też finałowa bitwa – do tej pory można było zakładać, że to właśnie w 9. filmie powinno do niej dojść, ale producenci najwidoczniej mogą mieć inne plany. Oczywiście to wszystko jest zrozumiałe, bo w końcu nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka. Za jakiś czas zapewne dostaniemy bardziej szczegółowy opis fabuły.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”: obsada filmu

Przypomnijmy, że w nadchodzącym widowisku grają Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Generał Hux), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO). Nowymi aktorami w sadze są Dominic Monaghan, Keri Russell, Naomi Ackie i Richard E. Grant. Co ciekawe, do roli Lando Calrissiana powrócił Billy Dee Williams. W filmie pojawi się również postać Lei, którą grała zmarła Carrie Fisher.

Reżyserem tej części jest J.J. Abrams, który jak wiadomo wcześniej nakręcił „Przebudzenie mocy” (2015). Po kontrowersyjnym „Ostatnim Jedi” Abrams ma zapewnić, że wszystko będzie grało jak należy. Czy mu się udało, przekonamy się 19 grudnia 2019 roku.