Wideo, który właśnie opublikowano w świeci został przygotowany pod D23, czyli wielkiego wydarzenia dla fanów Disneya, gdzie przez trzy dni odbywają się różne panele i prezentacje z udziałem gwiazd. Wszyscy jednak najbardziej oczekiwali materiału promującego „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, czyli filmu konkludującego obecną trylogię i całą historię głównej serii.

CZYTAJ TEŻ: „The Mandalorian”: pierwszy zwiastun kipi bardzo westernowym klimatem!

Stąd w wideo przez pierwszą minutę widzimy sceny z poprzednich ośmiu części. A gdy wkraczają już sekwencje z dziewiątego filmu, to zauważamy m.in. flotę Najwyższego Porządku i prawdopodobnie początek epickiej bitwy kosmicznej. Jeszcze lepiej prezentują się migawki potyczki Kylo Rena z Rey w niesamowicie wyglądającej lokacji. A na końcu największe zaskoczenie, gdy widzimy Rey z czerwonym mieczem świetlnym, który może nasuwać skojarzenia z Darthem Maulem. To właśnie tą sceną fani żyją najbardziej w mediach spłoczenościowych.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”: obsada filmu

Przypomnijmy, że w nadchodzącym widowisku grają Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Generał Hux), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO). Nowymi aktorami w sadze są Dominic Monaghan, Keri Russell, Naomi Ackie i Richard E. Grant. Co ciekawe, do roli Lando Calrissiana powrócił Billy Dee Williams. W filmie pojawi się również postać Lei, którą grała zmarła Carrie Fisher.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”: kiedy premiera?

Reżyserem tej części jest J.J. Abrams, który jak wiadomo wcześniej nakręcił „Przebudzenie mocy” (2015). Po kontrowersyjnym „Ostatnim Jedi” Abrams ma zapewnić, że wszystko będzie grało jak należy. Premiera filmu odbędzie się 19 grudnia 2019 roku. Poniżej wideo: