Kupno prezentu dla kogoś, kto w mniej lub bardziej otwarty sposób deklaruje się jako fan nowoczesnych technologii nie jest łatwe. Bo raz, że taka osoba jest na bieżąco z nowinkami, zapewne zarówno tymi oferowanymi przez renomowane firmy, jak i ciekawszymi projektami z serwisów crowdfundingowych, a dwa że część z nich zdążyła już sama sobie kupić. Na szczęście możliwości zakupowych jest tak wiele, że jest stosunkowo małe prawdopodobieństwo zdublowania prezentu.

Oto cztery pomysły na prezent świąteczny dla fana nowinek technologicznych.

Pierścień Oura

Jeśli postanowimy kupić coś z segmentu wearables, czyli inteligentnych urządzeń noszonych na ciele w formie odzieży lub akcesoriów, to staniemy przed naprawdę dużym wyborem. Opaska treningowa to gadżet fajny, choć już nieco oklepany, dlatego proponujemy coś zdecydowanie bardziej futurystycznego. Oura to inteligentny pierścień, którego głównym zadaniem jest monitorowanie parametrów naszego ciała. Może się przydać szczególnie tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat faz swojego snu, a spanie z zegarkiem lub opaską na nadgarstku wydaje im się niewygodne. Pierścień posiada funkcje podobne do wymienionych, ale ma nad nimi jedną przewagę – potrafi monitorować temperaturę ciała i informować o jej podniesieniu, co w covidowej rzeczywistości może okazać się bardzo przydatną opcją.

OPPO Watch

Chociaż ogromna większość z nas przywykła do tego, żeby godzinę sprawdzać na telefonach, to tradycyjne zegarki bynajmniej nie straciły na znaczeniu. Przeciwnie – te z segmentu smart oferują całkiem spory zestaw funkcji, a i te tradycyjne mają niebagatelną rolę do odegrania, bo często są ciekawym uzupełnieniem codziennych stylizacji.

W obecnej sytuacji radzimy zwrócić się w kierunku smartwatchy. Trudno stwierdzić, jak długo potrwa przymusowa izolacja, a w takiej sytuacji zegarek tego typu będzie szczególnie przydatny. Nie tylko ułatwi śledzenie postępów w sportach uprawianych w pojedynkę, ale także dyskretnie zwróci uwagę, jeśli jego właściciel zbyt długo będzie siedział w jednym miejscu bez ruchu. No i wreszcie oferuje spore możliwości personalizacji, w tym między innymi zmianę wyglądu tarczy. Polecamy zwrócić uwagę na OPPO Watch, którzy można kupić (w zależności od wersji kolorystycznej) za od 908 do 1180 złotych w Neo24.pl

Zatyczki Bose

Wariacja na temat bezprzewodowych słuchawek, która jednak pomimo fizycznego podobieństwa znacząco się od nich różni. Sleepbuds wyglądają jak typowe słuchawki dokanałowe, ale zostały stworzone nie po to, aby słuchać za ich pośrednictwem muzyki, a pomagać w zasypianiu. Współpracują z aplikacją Bose Sleep, która odtwarza relaksujące dźwięki stworzone z myślą o konkretnych fazach snu. Same zatyczki rzecz jasna skutecznie izolują od dźwięków otoczenia, takich jak chrapanie czy hałas sąsiadów zza ściany.

Butelka LifeFuels

Wizja przyszłości kreowana przez wiele książek i filmów z gatunku science fiction zakłada, że za jakiś czas zniknie tradycyjne pożywienie, a ludzie do przeżycia będą potrzebować jedynie odpowiedniego zestawu tabletek i kapsułek. Realizacja tego pomysłu już się rozpoczęła między innymi za sprawą LifeFuels. Amerykański wynalazek to inteligentna butelka, która (jeśli wierzyć zapewnieniom producenta) „zamienia zwykłą wodę w napój pełen smaku, witamin i wartości odżywczych”. Sama butelka oczywiście nie wystarczy – trzeba do niej dokupić specjalne wkłady. Napoje powstają po ich odpowiednim wymieszaniu, a cały proces uruchamia się aplikacją na smartfonie. Kolejny dowód na to, że przyszłość jest dziś.