Nowa kolekcja jest typowa dla Alessandro Michele. Znajdziemy w niej elementy wykonane z jedwabiu, inspirację latami 70., charakterystyczne motywy w rodzaju „GG”, a także ukłony w stronę dziedzictwa marki.

Ciekawym pomysłem ze strony Mytheresa i Gucci było zaangażowanie australijskiego zespołu Parcels do lookbooka i teledysku. Panowie są rzecz jasna od stóp do głów ubrany w rzeczy od włoskiej marki. Wśród wyróżniających się elementów kolekcji trzeba wymienić krawat z nadrukiem lamparta, tweedową czapkę z daszkiem, trencz z motywem „Gucci Firenze” oraz jasnożółtą, dwurzędową marynarkę, która idealnie nadaje się na wyprawy po riwierze francuskiej. Marynarka ma naszyte na jednym z rękawów motto „Gucci whatever the season”.

Vintage’owy luksus podkreśla także wspomniana wcześniej szeroka gama jedwabi, w tym poszetki i krawaty, a także garnitur z motywem „GG” w kolorze brązowym. Akcesoria i bardziej subtelne elementy kolekcji można spokojnie zestawić z czymkolwiek w tej 46-częściowej kapsuły, która jest uzupełniona prążkowanymi skarpetami, skórzanymi mokasynami z frędzlami, przytulnymi czapkami, golfem czy okularami przeciwsłonecznymi. Wygląda to wszystko bardzo dobrze, ale Michele raczej nie rozczarowuje.

Możesz obejrzeć Parcels w akcji na stronie internetowej Mytheresy. Z kolei ekskluzywną, wczesnojesienną kolekcję kapsułową możesz sprawdzić pod tym adresem.

ELLE MAN POLECA: Moda męska: Gucci na sezon jesień/zima 2020/2021 [GALERIA]

ZOBACZ: „Gucci”: do kin trafi film Ridleya Scotta o słynnej rodzinie. Lady Gaga w jednej z ról

CZYTAJ: Harry Styles w pełnym makijażu i kabaretkach. Wokalista promuje w ten sposób styl gender fluid?