Gry na Playstation – gry fabularne

Spiderman

Jeśli szukacie gry, która będzie łączyła ogromny świat gotowy do eksploracji i elementy zręcznościowe, „Spiderman" sprawdzi się idealnie. Fabuła opiera się na przygodach Petera Parkera, który pozornie wiedzie życie zwykłego nastolatka, ale w wolnych chwilach zakłada kostium superbohatera. Gra jest pełna momentów, w których będziecie musieli wykazać się umiejętnościami sprawnego operowania padem, ale też znajdzie się kilka zadań dla fanów łamigłówek. Z każdą ukończoną misją wasza postać będzie zdobywała nowe umiejętności, a późniejsze wykorzystanie ich w walce sprawia naprawdę dużo satysfakcji. I jeszcze to latanie między budynkami!

The Last of Us Part II

Gra, której pierwsza część zyskała miano kultowej i dla wielu wciąż jest jedną z najważniejszych gier w historii. Czemu więc proponujemy drugą odsłonę? Z dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli interesujecie się grami na Playstation to istnieje bardzo duża szansa, że pierwszy tytuł macie już za sobą. Drugim powodem jest fakt, że twórcy tego tytułu wprost mówią, że gra ma być hucznym pożegnaniem z tą generacją konsoli. „The Last of Us Part II" jest dowodem, że da się stworzyć grę, która momentami będzie przypominała film. Narracja w trakcie akcji jest doskonale połączona z filmowymi przerywnikami, a grający ma wrażenie, że wszystko świetnie się spina. Jeśli lubicie efektowne wizualnie gry, ten tytuł przypadnie wam do gustu. 

Detroit: Become Human

Gra, która w założeniu ma spróbować odpowiedzieć na pytanie, które coraz częściej pojawia się w naszych głowach: „czy maszyny przejmą nad nami kiedyś władzę?". Fabuła osadzona jest w 2038 roku, kiedy w wyniku rozwoju technologicznego androidy stanowią istotną część „społeczeństwa". Wyglądają i mówią podobnie do ludzi, jednak wciąż są tylko maszynami. W trakcie rozgrywki gracz musi podejmować serię trudnych wyborów moralnych, a jego decyzje będą miały wpływ na zakończenie. Co ciekawe, twórcy zaplanowali ich ponad dziesięć! 

Gry na Playstation – gry sportowe

FIFA

Jedna z najbardziej znanych gier wideo w historii. W zasadzie każdy przynajmniej raz grał lub oglądał rozgrywkę w ten popularny symulator piłki nożnej. Prawdziwa gratka dla kibiców piłkarskich. Gra pozwala na wcielenie się w menedżera ulubionego zespołu i poprowadzenie go do międzynarodowych sukcesów. Od kilku lat gra rozszerza także możliwości poza trybem meczowym. Gracze mogą teraz także dokonywać transferów, odpowiadać za wizerunek klubu w prasie i rozwijać młode talenty. 

NHL 

Jeden z mniej znanych symulatorów sportowych, który daje jednak ogromne możliwości rozrywki. Gracze wcielają się w drużyny hokejowe najbardziej znanej profesjonalnej ligi na świecie i starają się walczyć o prymat w świecie hokeja na lodzie. Po pierwszych kilku meczach będziecie mieli wrażenie, że gra wymaga ogromnych umiejętności sterowania padem, ale szybko się ich nauczycie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko wyjść na lód!

WWE 2K20

WWE 2K20 to najnowsza gra z cyklu tytułów skupiających się na wrestlingu. W czasie zabawy gracze obejmują kontrolę nad zawodnikami występującymi w federacjach WWE oraz NXT i biorą udział w zmaganiach na ringu. W repertuarze będziecie mieli dostępnych kilkadziesiąt efektownych ciosów, która da się łączyć w spektakularne kombinacje. 

CZYTAJ TEŻ: PlayStation 5. Sony zaprezentowało wygląd nowego kontrolera DualSense!

ZOBACZ: Play At Home – nowa inicjatywa twórców Playstation. Gdzie pobierzesz bezpłatne gry?

ELLE MAN POLECA: Gra „The Last of Us Part II”: najlepsze, co przytrafiło się kulturze w 2020 roku [RECENZJA]