Green Book” to przewrotna historia bardzo nietypowej, męskiej przyjaźni. Mahershala Ali pojawia się w nim jako wybitny muzyk, a Viggo Mortensena oglądamy w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! „Green Book” to obsypana nagrodami prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca trzech Złotych Globów i jeden z największych faworytów wyścigu o oscarowe statuetki!. Film trafi do kin w Polsce 15 lutego 2019, ale już teraz można oglądać go na pokazach przedpremierowych.

„Green Book” – o czym opowiada film?

Wybitny muzyk jazzowy (Mahershala Ali) zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego (Viggo Mortensen) i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

„Green Book” – nominacje do Oscara

Nie jest tajemnicą, że Złote Globy to zawsze próba generalna przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów. Te poznamy już 22 stycznia. Czy film Petera Farrelly’ego zdobędzie ich równie dużo jak podczas walki o Złote Globy? "Green Book" dzisiejszym triumfem podczas gali rozdania nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej potwierdził swoją pozycję jednego z największych faworytów oscarowego wyścigu. Nie ukrywamy, że trzymamy za niego mocno kciuki! Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

CZYTAJ WIĘCEJ: "GREEN BOOK" - taka (męska) przyjaźń się nie zdarza

„Green Book” – recenzje

"Green Book" już doczekał się wielu pochlebnych recenzji nie tylko za oceanem, lecz także w Polsce. Zobaczcie, jak film komplementował recenzent serwisu Filmweb.pl:

Cały "Green Book" emanuje pewną wyjątkowo ciepłą i pozytywną atmosferą, która sprawia, że bardzo szybko daje się w sobie rozkochać. Nie sposób też nie zapałać sympatią do duetu Mortensen-Ali, który dwoi się i troi, żeby zadowolić nawet największych malkontentów. I nawet jeśli film Farrelly’ego wydaje się momentami zbyt naiwny i przewidywalny, a jego lekkość może dla wielu okazać się przesadzona jak na podejmowaną tematykę, to nie można mu odebrać swojego uroku, finalnie prowadzącego do samych aprobatywnych wrażeń z seansu.

Trailer filmu już teraz możecie obejrzeć poniżej: