„Granice wytrzymałości Zachara” na Discovery Channel

Przetrwanie konfrontacji z naturą w obecnych czasach może wydawać się całkiem łatwe. Istnieje przecież szereg aplikacji, które pozwolą wezwać pomoc, wskażą drogę, podpowiedzą jak rozpalić ognisko czy zbudować schronienie. Internet i smartfony przyzwyczaiły nas do możliwości natychmiastowego zdobycia niezbędnych informacji. Jednak prawdziwy survival zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg wi-fi bądź pada bateria w telefonie. W programie „Granice wytrzymałości Zachara” sprawdzimy, ile wytrwałości, zimnej krwi i pomysłowości potrzeba, by przeżyć w zimowych warunkach bez zdobyczy cywilizacji. 

Kim jest major Wojciech Zacharków

Major Wojciech Zacharków – główny bohater programu, zaraz obok natury - to były żołnierz jednostki specjalnej AGAT. Ma na koncie udział w czterech misjach zagranicznych. Nagrodzony Medalem za Dzielność mężczyzna w nowej serii Discovery Channel podejmuje się misji przeżycia 10 dni i nocy w mroźnych Górach Izerskich. Odcięty od cywilizacji, bez jedzenia, wody, śpiwora i namiotu. Ma tylko nóż i krzesiwo. Czy to wystarczy? Przekonamy się już w pierwszym odcinku!

8-odcinkowy program „Granice wytrzymałości Zachara”  jest zapisem realnej walki o przetrwanie w skrajnie trudnych warunkach. Wojciech Zacharków przy średniej temperaturze -17 stopni przemierzy kilometry w poszukiwaniu pożywienia i wody. Zmierzy się nie tylko z hipotermią i odwodnieniem, ale też z własnymi lękami i słabościami. Widzowie, oprócz wielkiej dawki emocji, mogą się także spodziewać praktycznych informacji: Jak skutecznie utrzymać temperaturę ciała? Jak zbudować szałas w lesie lub jamę śnieżną w głębokim śniegu? Jak i gdzie znaleźć pożywienie? W jaki sposób przetransportować i zagotować wodę nie mając dostępu do naczyń? A to tylko niektóre z umiejętności niezbędnych, by osiągnąć cel, czyli przetrwać.

„Granice wytrzymałości Zachara” - gdzie i kiedy oglądać?

Premiera nowego programu Wojciecha Zacharkowa „Granice wytrzymałości Zachara” już dziś, 19 marca 2019 o godz. 22:00 na Discovery Channel. Zdjęcia z planu zobaczycie w naszej GALERII--->, choć będzie znacznie lepiej, jeśli zobaczycie cały odcinek na Discovery Channel! Widzimy się przed ekranami telewizorów?