Grand Prix Francji

Po sezonie 2008 Grand Prix Francji wypadło z kalendarza zmagań Formuły 1 na ładnych kilka lat. Królowa motorsportu wróciła do Francji w 2018, przenosząc się ze starego toru Magny-Cours na Paul Ricard. Po owych przenosinach w GP dwukrotnie triumfował Lewis Hamilton. W bieżącym sezonie to właśnie on i Max Verstappen będą mieli najwięcej do udowodnienia – dwa tygodnie temu w Azerbejdżanie na ostatnich okrążeniach pechowo odpadli z walki o zwycięstwo. Skrzętnie wykorzystali to goniący ich w klasyfikacji generalnej Sergio Pérez, Sebastian Vettel, Pierre Gasly, Charles Leclerc i Lando Norris. Dzięki temu rywalizacja o mistrzostwo świata stała się jeszcze bardziej emocjonująca, a realne szanse na tytuł zachowuje co najmniej ośmiu zawodników. W ten weekend wszyscy będą musieli wykazać się sporą wszechstronnością, bo Circuit Paul Ricard jest znany z równomiernego rozłożenia szybkich, średnich i wolnych zakrętów. Tor wymaga również doskonałego przygotowania psychofizycznego, bo na łuku Beausset przeciążenia sięgają nawet 5g! Czy Hamiltonowi uda się wygrać trzeci raz z rzędu?

2021 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP®: FORMULA 1 EMIRATES GRAND PRIX DE FRANCE 2021 (Grand Prix™ Francji)

  • 1. sesja treningowa, piątek, 18 czerwca, 11:25, Eleven Sports 1 (studio od 11:00)
  • 2. sesja treningowa, piątek, 18 czerwca, 14:55, Eleven Sports 1 (studio od 14:30)
  • 3. sesja treningowa, sobota, 19 czerwca, 11:55, Eleven Sports 1 (studio od 11:30)
  • sesja kwalifikacyjna, sobota, 19 czerwca, 14:55, Eleven Sports 1 (studio od 14:00)
  • wyścig, niedziela, 20 czerwca, 13:55, Eleven Sports 1 (studio od 12:00)

DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) na torze Monza

W weekend wystartuje też nowy sezon DTM, w którym można spodziewać się wielkich emocji, bo od tego roku wszystkie zespoły korzystają z najnowocześniejszych aut GT3, a w ich składach znajdują się świetni kierowcy, tacy jak Alexander Albon, Timo Glock, Liam Lawson, Nico Müller, Maximilian Götz, Vincent Abril czy Esmee Hawkey. Warto podkreślić, że Hawkey jest jedną z dwóch kobiet biorących udział w rywalizacji, a w ubiegłotygodniowych testach osiągnęła imponujące wyniki. Na początek areną zmagań będzie legendarny tor Monza, na którym w sobotę i niedzielę odbędą się odrębne wyścigi poprzedzone sesjami kwalifikacyjnymi. Na trasie przewidziano kilka długich prostych, dzięki czemu samochody będą mogły rozwijać zawrotne prędkości.

Co ciekawe, w tym roku na torach DTM zadebiutuje polsko-niemiecki zespół JP Motorsport. Reprezentujący jego barwy Christian Klien pojedzie w trzech zawodach w dalszej części sezonu.

  • sesja kwalifikacyjna I, sobota, 19 czerwca, 10:30, Eleven Sports 2
  • wyścig I, sobota, 19 czerwca, 13:30, Eleven Sports 2
  • sesja kwalifikacyjna II, niedziela, 20 czerwca, 10:30, Eleven Sports 2
  • wyścig II, niedziela, 20 czerwca, 13:30, Eleven Sports 2