Od 2011 roku „Gra o tron” zachwyca nas swoim rozmachem, bezkompromisową przemocą oraz szokującymi zwrotami akcji. Niestety w tym roku serial zakończy swój żywot. Wszyscy mają jednak nadzieję, że zrobi to w wielkim stylu. W sieci pojawiły się już pierwsze reakcje tych szczęśliwców, którzy mogli obejrzeć pierwszy odcinek 8. sezonu. Na razie nie ma ich zbyt wiele, bowiem dziennikarzom nie wolno zdradzać wątków fabuły. HBO pod tym kątem jest nieugięte. Embargo to embargo.

O oszczędną ocenę pokusił się jednak James Hibberd z „Entertainment Weekly”. Napisał, że pilot 8. sezonu jest fantastyczny, dodając, że zobaczymy w nim „zjednoczenia bohaterów” i „epickie sekwencje”. Zapewnił, że producenci postanowili się nie bawić w ekspozycję. „Większość rzeczy dzieje się w bardzo satysfakcjonujący sposób” – dodał.

Swoje parę groszy dorzuciła też recenzentka „The Telegraph” Jane Mulkerrins. Choć potwierdziła wątek ze zjednoczeniami, to co ciekawe, zaprzeczyła, jakoby w otwierającym 8. sezon odcinku znalazły się duże sceny akcji. Jednak również ona podkreśla, że twórcy nie marnowali czasu i od razu przeszli do rzeczy. Stąd możemy spodziewać się nagromadzenia ważnych fabularnych wątków. Co więcej, Mulkerrins dodała, że przemoc jest „,mroczna, brutalna i niepokojąca”, ale o dziwo pojawiają się też sceny, w których uświadczymy bardziej humorystycznego tonu. Trzeba przyznać, że to wszystko wygląda niezmiernie ciekawie.

8. sezon „Gry o tron” – kiedy premiera?

Przypomnijmy, że finalny sezon czołowego serialu HBO pojawi się na polskim HBO już niebawem, bo 15 kwietnia. Będzie składał się zaledwie z 6. odcinków, ale pocieszającą informacją jest to, że trzy z nich trwają około 80 minut (trzy pozostałe mają ok. 60 min.). Jak doskonale wiadomo, serial już dawno temu przegonił książki napisane przez Martina, stąd scenarzyści stanęli przed trudnym zadaniem zakończenia całej historii, wspartej rzecz jasna o wytyczne, jakie przedstawił im pisarz. Co więcej, raczej nie miałoby sensu rozbijać na 10 odcinków epicko zapowiadającej się wojny Siedmiu Królestw z Białymi Wędrowcami.

Spin off „Gry o tron” – kiedy premiera?

Choć zakończenie serialu jest smutną informacją, to warto przypomnieć, że HBO będzie próbowało wypełnić tę lukę spin-offem do oryginalnej serii, którego fabuła będzie skupiać się na erze Westeros zwanej „The Long Night” (Długa noc). Był to okres, w którym pojawili się Biali Wędrowcy. W obsadzie tej produkcji zobaczymy Naomi Watts, znaną ze znakomitego występu w „Mulholland Drive” Davida Lyncha, oraz m.in. Naomi Ackie, Denise Gough, Sheilę Atim oraz Alexa Sharpa. Z tego co wiadomo na razie, premiera spin-offu ma odbyć się w 2020 roku. Można zakładać jednak, że nie będzie to definitywny koniec manii i mody na "Grę o tron". W końcu nie wypuszcza się z ramówki kury, a w tym przypadku: smoka znoszącego złote jajka...

Jeszcze przed premierę pierwszego odcinka „Gry o tron” możecie sprawdzić swoją wiedzę o serialu w naszym quizie